Кількість кредитних угод щодо купівлі землі незначна – AgroTimes

Українські банки на першому етапі функціонування ринку землі загалом сприймають кредитування аграріїв у якості пілотного проєкту.

Про це під час Земельного штабу, ініційованого Міністерством аграрної політики та продовольства, повідомив голова проектного офісу Асоціація «Незалежна асоціація банків України» Дмитро Глінський.

За його словами, далеко не всі, хто обробляє землю, є покупцями землі. Але кількість пропозицій також є обмеженою. Більше того, власники паїв очікують на формування ціни за гектар, яка відповідатиме їхнім сподіванням.

Дмитро Глінський зауважив, що оскільки ринок землі тільки починає працювати, кількість кредитних угод щодо купівлі землі доволі незначна.

Фахівець зазначив, що їснує правова невизначеність щодо кредитних загроз з придбання землі. Враховуючи те, що наразі придбати землю можуть виключно фізичні особи, банки сприймають такі позики, як споживчі кредити.

«Є різні тлумачення закону про споживче кредитування, деякі з них припускають, що неможливо видати неспоживчий кредит фізичній особі, а земля, що апріорі є наміром ведення підприємницької діяльності, не може належити фізособі. За таких умов виникають умови, коли банк взагалі не може кредитувати», – зазначив Дмитро Глінський.

Він також заявив, що невдовзі з`явиться законопроєкт, який решить цю правову колізію та дозволить кредитуватися на придбання землі за умов споживчого кредитування.

На переконання Дмитра Глінського, банківський сектор наразі розглядає кредитування на купівлю землі як пілотний проєкт.Він не виключає й перших дефолтів.

Нагадаємо, нотаріальні послуги з перевірки власників та набувачів землі становить 10 тис. грн. Також ми писали, що Роман Лещенко назвав середню ціну за гектар землі.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується