Як змінювалася держпідтримка аграріїв за часи незалежності: коли отримували найбільше — SuperAgronom.com

Українські агровиробники отримували найвищу державну підтримку в 1992-94 роках, коли виділялось 250-270 грн на 1 га землі. Наразі ж фінансування недостатнє.

Про це під час прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі повідомив голова Союзу Українського селянства Іван Томич.

 

«Ми корелювали суму такої держпідтримки в залежності від курсу долара та інших факторів», — пояснив пан Томич.

 

Другим періодом, коли аграрії отримували більш-менш адекватну підтримку від держави, за його словами, став 2009 рік. Тоді підприємства отримували 145 грн на 1 га. У 2017 році, коли уряд затвердив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, підтримка на 1 га становила 80 грн.

 

«Між цими періодами рівень держпідтримки коливався між 15 та 25 грн/га. На сьогодні жодної копійки через Укрдержфонд аграріям не нарахували. А взагалі наразі рівень держпідтримки господарств планується на рівні 20-25 грн/га», — зазначив Іван Томич, додавши, що у ЄС рівень держпідтримки у гривневому еквіваленті становить близько 300 грн/га, а у Японії — 800 грн/га.

 

Нагадаємо, Уряд виділить 50 млн грн для фінансової підтримки виробників круп’яних культур. Також Володимир Зеленський підписав закон 1649-IX про органічну продукцію.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується