В Україні зупинилося зростання споживчих цін на соняшникову олію — АГРОПОЛІТ

Середня споживча ціна на соняшникову олію у липні 2021 року зменшилася до 82.64 грн/л проти 82.93 грн/л у червні. Це незначне зниження (‑ 0,7 %) відбулося вперше з початку року внаслідок зниження попиту на олію на зовнішніх ринках в очікуванні нового врожаю соняшнику, заявив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики України щодо динаміки споживчих цін на товари та послуги у 2021 році, повідомляє сайт інституту.

З початку року споживчі ціни на соняшникову олію в Україні зросли майже в 1,5 разу, а проти липня 2019 року – майже в 1,9 разу. Таке зростання відбулося внаслідок підвищення цін на цей продукт на світовому ринку у зв’язку із зменшенням урожаю соняшнику в основних країнах-виробниках. У нинішньому році очікується зростання валового збору насіння соняшнику у більшості країн-виробників, а тому така реакція ринку є цілком обґрунтованою, зазначив науковець.

За прогнозами Інституту аграрної економіки, поінформував він, валовий збір насіння соняшнику у 2021 році очікується на рівні 14,2 млн т, що на 8,5 % більше, ніж у 2019 році.

За прогнозом Міністерства сільського господарства США, світове виробництво цього насіння у 2021/22 роках очікується на рівні 56,9 млн т проти 49,72 млн т в сезоні 2020/21. Тобто пропозиція олії на світовому ринку зростатиме, а нещодавнє зниження попиту на неї свідчить про його певне насичення.

Поряд із соняшниковою олією у липні знизились споживчі ціни на овочі – на 8,9 % до червня, фрукти та тваринні жири (крім масла) – на 0,5 %.

 

Загальне зниження споживчих цін, яке склало у липні 0,1 % проти червня, відбулося виключно за рахунок цих видів продукції. У подальшому очікується більш значне зниження споживчих цін за рахунок масового надходження продукції врожаю нинішнього року, – підсумував Юрій Лупенко.

 

Нагадаємо, що в Мінекономіки повідомили, що ціни на соціальну соняшникову олію у серпні знизяться.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується