При висаджуванні лохини розраховували на ціну $3/кг – AgroTimes

У ТОВ «Ягоди Галіївки», що входить у структуру компанії «АІК Груп» у Чуднівському районі на Житомирщині у 2018-2020 роках при закладанні 19 га лохини бізнес-план складали з розрахунку ціни $3/кг (80 грн/кг).

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

За словами Олега Шишмарьова, директора «Ягідок Галіївки», при закладанні плантації власники усвідомлювали, що ринок стрімко розвивається й не виключено, що невдовзі пропозиція перевищить попит, а ціни падатимуть.

«Коли ми складали бізнес-план, то передбачали подібний перебіг подій, тому за ринкової ціни у 6 доларів за кілограм розрахунки вели, виходячи з ціни у 3 долари», – розповів директор.

Однак, на його думку, навряд чи з лохиною станеться так, як свого часу із садовими суницями чи малиною, коли фермерам було невигідно навіть збирати врожай.

«Лохина –– ягода перспективна, – вважає Олег Шишмарьов. – Наразі йде освоєння ринку свіжої ягоди. Коли він насититься і ціни впадуть, то, по-перше, розшириться коло споживачів, і ми будемо мати прибуток за рахунок обороту, а по-друге, лохина стане привабливою для переробників. Іншими словами, відкриються нові можливості, тож будемо працювати на них. Крім того, насадження лохини довготривалі, розраховані на 30–40 років, тому встигнемо і вкладення окупити, й заробити».
Проте, ціна входження в ринок (вартість саджанців, субстрату, поливу тощо) є й залишатиметься доволі високою: від $15 до 25 тис./га.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується