НІБУЛОН розширив експортну географію – AgroTimes – AgroTimes

У 2020/21 маркетинговому році «НІБУЛОН» налагодив нові торговельні зв’язки – уперше насіння соняшнику відправили до Болгарії, а пшеницю до Саудівської Аравії. Після тривалої перерви на експортну мапу компанії повернулися Мавританія, В’єтнам, Пакистан, Танзанія та Бурунді.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Минулорічний показник експорту компанії сягнув близько 4,6 млн тонн зернових та олійних культур. Найбільші показники в структурі експорту: пшениця – 1,96 млн тонн, кукурудза – 1,65 млн тонн та ячмінь – 539 тис. тонн.

На експортній мапі «НІБУЛОНа» з’явилася Болгарія, куди вперше в історії компанія відвантажила продукцію – партію насіння соняшника. Також уперше в історії компанії та України відвантажено високоякісну пшеницю для Саудівської Аравії, яка відома в основному як головний ринок для ячменю. Розпочав «НІБУЛОН» й співпрацю щодо відвантаження ріпака з Великобританією. Раніше до цієї країни «НІБУЛОН» відправляв лише один вантаж – кукурудзу у 2014 році.

Окремо слід також зазначити й ті країни, з якими «НІБУЛОН» відновив співпрацю після тривалої перерви: Мавританія, В’єтнам, Пакистан, Танзанія та Бурунді.

В цілому «НІБУЛОН» відвантажив близько 12% від загального експорту пшениці з України, зокрема частка компанії у експорті вітчизняної пшениці становить 20% для Індонезії та 12% для Єгипту.

Традиційно основним вектором розвитку ринку збуту та важливим джерелом для нарощування обсягів експорту кукурудзи була і залишиться Південно-Східна Азія. Минулого маркетингового року тільки до Китаю було відвантажено з України 8,4 млн тонн кукурудзи. Доля Китаю в портфелі експорту «НІБУЛОНа» у 2020/21 МР сягнула 65%, що на 30% більше попереднього року. Окрім Китаю, зростання попиту на українську кукурудзу спостерігається зі сторони В’єтнаму та Кореї, об’єми постачання до яких також помітно збільшуються.

Ячмінь. Тут близько 70% вітчизняного експорту прийшлося на Китай через значний попит цієї країни на фуражні зернові. У 2020/21 маркетинговому році наша компанія відвантажила у цьому напрямку 85% річної програми. Загалом частка «НІБУЛОНа» у експорті вітчизняного ячменю становить 13%.

За словами менеджера в оптовій торгівлі зерновими культурами Олександра Волошина, якщо попит Китаю у сезоні 2021/22 утримається на рівні минулого маркетингового року, то й доля цієї країни у річній програмі експорту ячменю «НІБУЛОНом» переважатиме.

У поточному сезоні «НІБУЛОНівські» фахівці також очікують високий попит на ріпак, що також спричинено скороченням глобального виробництва цієї культури. Найбільший вплив на це складає ситуація у Канаді, де виробництво наразі очікується на рівні 17-18 млн тонн, хоча були роки коли цей показник сягав близько 22 млн тонн. Таким чином, попит з боку ЄС на український ріпак буде ще більш стійким ніж у останні роки, але не виключено що навіть Канада буде вимушена імпортувати ріпак, хоча традиційно була експортером.

Після дворічної перерви у зв’язку із податковими змінами при експорті у 2020/21 МР «НІБУЛОН» відновив експорт української сої, відвантаживши 30 тис. тонн культури до Єгипту, Туреччини та Франції. У поточному сезоні компанія планує збільшити обсяги закупівлі та експорту сої.

У 2020/21 МР з України було відвантажено близько 190 тис. тон соняшника на експорт, що є одним з найвищих показників за останні роки (на рівні з сезоном 2016/2017). Доля «НІБУЛОНа» становила 15,8% від загального експорту насіння соняшника з України. Вся продукція, експортована компанією у цьому сезоні, була відправлена до Болгарії, де через неврожай був досить сильний попит на українську продукцію.

Нагадаємо, урожайність озимого ячменю в НІБУЛОНі майже вдвічі перевищує минулорічну. Також ми писали, що НІБУЛОН залучив 25 млн євро від ЄБРР.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується