Як змінюється якість шкаралупи з віком несучок – AgroTimes

Якість шкаралупи з віком курей-несучок змінюється. Це можна оцінити за такими показниками, як щільність яйця, пружна деформація, товщина та пористість шкаралупи, пише журнал «Наше птахівництво».

Науковці встановили, що у курей-несучок кросу Родоніт за 12 місяців несучості пружна деформація збільшується на 17%, а шкаралупа з віком, навпаки, потоншується. При цьому здебільшого зниження якості шкаралупи відбувається наприкінці продуктивного періоду, починаючи з 13-місячного віку. А частка впливу віку птиці на товщину шкаралупи становить 12,6%.

Інші дослідження на цьому ж кросі продемонстрували зниження товщини шкаралупи вже з 10-місячного віку на 24 мкм, відносної маси на 1,1%, щільності на 0,008 г/см3. Було встановлено і збільшення кількості пор по всій поверхні шкаралупи, яке безпосередньо пов’язане зі старінням несучок.

Крім того, візуальним аналізом доведено, що зі збільшенням віку курей у більшості яєць порушується рівномірність розподілу пор по поверхні шкаралупи.

Аналіз морфологічних якостей яєць кросу Highsex White встановив, що пружна деформація у 25-тижневих курей на 14,3% більша, ніж у курей 58-тижневого віку, що безпосередньо пов’язане з різницею у товщині шкаралупи в цих вікових групах – 0,38 мм проти 0,35 мм.

Як повідомлялося, якість шкаралупи яєць погіршується через хвороби птиці.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується