Безпілотники витісняють традиційну техніку: рентабельність та ефективність дронів — SuperAgronom.com

Безпілотні літальні апарати (БПЛА) — універсальний засіб точного землеробства, який допомагає аграріям здійснювати обприскування полів, моніторити та картографувати дані щодо врожайності, вносити добрива та навіть проводити діагностику культур на наявність шкідників та хвороб.

Про це йдеться у матеріалі «Валерій Євтушенко: Наступний рік буде найбільш «вибуховим» для ринку агродронів» на Kurkul.com.

Застосування безпілотників або агродронів у сільськогосподарській діяльності неухильно зростає і є частиною ефективного підходу до сталого управління господарством. Моніторинг посівів, наприклад, полегшується за допомогою даних агрокоптерів для точного планування. А розкидання добрив чи обприскування коптерами, що можуть похизуватися інтелектуальним плануванням маршруту, технологіями малооб’ємного внесення, націлювання, здатне відчутно знизити споживання ЗЗР і міндобрив.

У порівнянні з традиційними самохідними обприскувачами, агрокоптери демонструють таку ж ефективність, та попри це, є досить економічними.

«Якщо обприскування зроблене правильно, тож ефективність як у наземного апарата, так і у дрона, буде однаковою. Коли починають проявлятися недоліки самохідних обприскувачів, як то: витоптування культури, витрати на обслуговування цієї техніки, а також її довезення на локацію, — відразу приходить розуміння беззаперечних переваг коптерів. Самохідний обприскувач ще має доїхати до поля, а потім переїхати до іншого. Якщо ми говоримо про маленькі поля, то такий переїзд буде просто нерентабельний. З коптером все набагато простіше: залив, підняв, і він полетів», — розповідає Валерій Євтушенко, керівник департаменту агрорішень QUADRO.ua.

Безпілотники в сільському господарстві
Безпілотники в сільському господарстві

Рентабельність безпілотних літальних апаратів

Вартість безпілотників залежить від поставлених задач, наприклад, для моніторингу полів можна використовувати дрібний дрон вартістю близько 17 тис. грн. Агродрон з максимальним «озброєнням», наприклад, Agras Т20, коштує 642 тис. грн.

«Агродрон із подібним «озброєнням» міг за одну зміну обробляти 100-120 га. Відповідно, якщо ми «зазирнемо до гаманця» сервісної команди, виявиться ось що: хлопці зазвичай інвестують близько 1,5 млн грн, адже купують одразу 2 дрони та 2 генератори. З такою технічною оснащеністю вони можуть за добу закривати 240 га. Середня вартість обробки 1 га поля сьогодні становить 400-500 грн з ПДВ», — говорить пан Валерій.

Так, за його словами, якщо взяти навіть найнижчу межу — 400 грн/га, то на обприскуванні 240 га можна заробити 96 тис. грн. брутто за одну робочу ніч. За сезон невелика сервісна бригада з двома дронами здатна закрити від 40 до 60 змін. Якщо усереднити кількість змін до 50, виходить, що місячний заробіток сервісної команди — 4,8 млн грн. Звичайно, потрібно відняти витрати на придбану техніку, податки, зарплати та бензин. Але все одно ми маємо двократний прибуток відносно початкових інвестицій.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується