Фестиваль меду пройде на Сумщині – SEEDS

19 серпня, на День пасічника України, в Хоружівці на Сумщині відбудеться Фестиваль меду. Крім торгівлі продукцією бджільництва, спілкування між пасічниками, учасники події зможуть відвідати виставки та майстер-класи, повідомляє SEEDS.

Організатори заходу: Сумська обласна державна адміністрація, Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр зайнятості, Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», Громадська організація “Сумське міжрайонне об’єднання бджолярів”, Недригайлівська селищна рада, Асоціація «Спілка аграрних підприємств Сумської області».

До переліку заходів на Фестивалі меду входить: виставка-ярмарок меду та продукції бджільництва, профорієнтаційні та творчі майстер-класи, виставка картин та етно-виробів, розваги та науково-практична конференція «Стан та перспективи розвитку бджільництва на Сумщині».

Варто зазначити, що закупівельні ціни на мед в Україні знову зростають. Якщо ще минулого тижня бджолярам пропонували оптову ціну на соняшниковий мед 45 – 48 гривень за кілограм, то зараз котирування підвищилися до 50 гривень і вище.

 

Ймовірно, закупівельна ціна на мед зростатиме й надалі. Цього року в Україні буде зібрано менше меду, ніж попереднього, адже через холодну весну травневого меду було менше, ніж зазвичай. Крім того, частина бджолярів говорять про масову загибель бджіл. Про підвищену смертність комах як після зимівлі, так і після внесення ЗЗР на поля повідомляють бджолярі з Полтавщини, Сумщини, Хмельниччини та інших регіонів.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується