Черешня коштувала цього літа дешевше, ніж торік – AgroTimes

Cередні оптові ціни на черешню в цьому році були нижчі, ніж в 2020-му, але вищі, ніж зазвичай в попередні роки.

Про це у ринковому огляді журналу «Садівництво по-українськи» повідомляє Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) та керівник міжнародної платформи East-Fruit.

«А ось середні оптові ціни на якісну черешню в Україні в цьому році були дуже високі і її було дуже мало, — коментує спеціаліст минулий сезон черешні. — Важливо розуміти, що світовий ринок черешні росте дуже швидко, і ніші для України на ньому обов’язково знайдуться, якщо зробити акцент на виробництві якісної черешні».

На початку липня в південних областях, за даними УПОА, оптові ціни на черешню низької якості могли опускатися до 15 грн/кг, тоді як середня ціна зупинилася на позначці в 40 грн/кг.

Згідно з інформацією, отриманою УПОА від великих виробників черешні півдня України, падіння цін пов’язане не тільки з якістю продукції, але і з низьким споживчим попитом. Так, на зниження купівельної спроможності, на думку українських садівників, негативно вплинули карантинні обмеження, що вводяться в Україні в різні періоди з початку пандемії коронавірусу.

«При цьому, черешня – це продукт не першої необхідності в очах споживача, як, наприклад, овочі «борщового набору» –  цибуля, картопля, морква, помідори», — резюмує Звєрєва.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується