Найбільша ягода: садівники зі Львівщини прагнуть перевершити рекорд колег з Київщини – SEEDS

На початку серпня до Книги рекордів України занесли запис про найбільшу органічну лохину. На господарстві у Київській області, яке виготовляє лохину під ТМ “BigBlue”, виростили ягоду діаметром 3,05 сантиметра та вагою 9 грамів. Днями компанія “Еко Віста” зі Львівщини повідомила, що перевершила досягнення – виростила ягоду вагою 9,73 грама, повідомляє SEEDS.

“Не так давно пролунала новина про те, що на одному із ягідників в Україні зібрали лохину, діаметром більше 3-х см і вагою до 9 грамів, яку було визнано найбільшою в Україні. Ми щиро пораділи за наших колег, а буквально вчора побачили вже на власних ягідниках ось цю ягідку, яка за вагою навіть більша, ніж їхня рекордсменка. Ми не обробляємо наші ягоди будь-якими стимуляторами або шкідливими для здоров’я та довкілля хімічними речовинами, тому такі ягоди – наша гордість”, – повідомили представники “Еко Віста”.

Варто зазначити, що попри наявність ягоди рекордної ваги, досягнення виробника зі Львівщини навряд буде зафіксовано, оскільки для встановлення рекорду лохину потрібно зірвати з куща та заміряти у присутності представників Книги рекордів України. Отож, наразі офіційним рекордсменом залишається ягода з Київщини.

Нагадаємо, що більшість української лохини продається на внутрішньому ринку.

 

“Загалом з України зараз відвантажують лохину до Гонконгу, Малайзії та до Об’єднаних Арабських Еміратів. Це основні експортні напрямки. Але на внутрішньому ринку України ціни ще високі, тому наразі економічно вигідніше продавати ягоду всередині країни ніж експортувати її. Попит залишається високим”, – говорить Євгеній Харлан, директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» (TM iBerry).

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується