Майже вдвічі зросли обсяги виготовлення спаржевої квасолі: хто вирощує її в Україні? – SEEDS

Усе частіше український споживач цікавиться такими типовими для європейського ринку продуктами як спаржа, артишоки, спаржева квасоля та ін. Попри те, що за два роки обсяги виробництва спаржевої квасолі в Україні зросли майже вдвічі, площі під її посівами залишаються незначними. До того ж, більшу частину врожаю вирощують в особистих селянських господfрствах, повідомляє SEEDS.

Динаміка щодо спаржевої квасолі в Україні досить позитивна. Так, якщо за підсумками 2018 року її виробництво склало 360 тонн, то у 2019 році – вже 420 тонн, а в 2020 – 640 тонн, пише AgroPortal.ua.

“Як і багато інших овочевих культур, переважна більшість спаржевої квасолі в Україні вирощується у домогосподарствах населення. Згідно з офіційною статистикою, на частку промислових та фермерських господарств припадає лише 5% загального обсягу виробництва цієї культури”, — зазначила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

Що ж до інших нішевих культур, то спаржа – порівняно новий продукт для українського ринку. Утім, попит на неї зростає. Усе більше господарств починають вирощувати культуру, адже це перший сезонний продукт – збирають його ще з квітня-травня.

 

“Культура цікава тим, що її садиш один раз і вона росте протягом десяти років – це багаторічна рослина. Спаржа невибаглива до ґрунтів, вона не потребує особливого догляду. Культура практично не хворіє та не пошкоджується”, – говорить фермер з Прикарпаття Володимир Тимків.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується