До 12% рослин кукурудзи в Україні пошкоджено стебловим метеликом: фітосанітарний стан — SuperAgronom.com

За даними Держпродспоживслужби, станом на 12 серпня 2021 р., на посівах кукурудзи відзначається шкодочинність стеблового метелика. Гусениці облікуються за чисельності 1-4 екз. на рослину, пошкоджено 6-12% рослин та 1-8% качанів.

Найбільшої шкоди цей фітофаг завдає у південних та східних регіонах, де розвивається друге покоління.

В лісостепових і степових областях окрім стеблового метелика господарсько відчутної шкоди посівам кукурудзи завдають гусениці листогризучих совок, а саме бавовникової, якими пошкоджено 3-7 макс. до 10-15% рослин (Одеська, Херсонська обл.) культури.

Також на рослинах кукурудзи живляться злакові попелиці (15-78% площ, 15-30% рослин). В осередках Закарпатської, Тернопільської та Чернівецької областях західним кукурудзяним жуком пошкоджено 2-10% кукурудзи.

Скрізь на 20-58% обстежених площ культури гельмінтоспоріозом охоплено 5-15% (Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Чернігівська обл.) рослин. Також кукурудза уражена:

    • іржею — 3-5% (Закарпатська обл.);

 

    • пухирчатою та летючою сажками — 0,5-5% (Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Луганська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська обл);

 

    • стебловою гниллю — 0,4% рослин (у господарствах Тернопільської області).

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується