Як профілактувати дерматити у курчат-бройлерів – AgroTimes

Для запобігання розвитку дерматитів шкіри курчат-бройлерів слід привести до норми вологість підстилки – вона повинна бути суха і чиста, пише журнал «Наше птахівництво».

Шар підстилки має бути не менше 5 см, у ній не повинно бути багато вапна, що може спричиняти некроз шкіри.

Не слід знижувати обсяг вентиляції повітря у зимовий час для збереження температури середовища. Вологість повітря за можливості треба підтримувати у межах 50-70%. Довготривалий рівень вологості від 75% може призвести до вогкості, спікання посліду і збільшення проблем із лапами у бройлерів.

Особливу увагу треба звернути на сезонні ефекти. Взимку зростає захворюваність дерматитом подушечок лап, бо зазвичай у цей період знижують рівень вентиляції, намагаючись заощадити на опаленні. Зрештою це призводить до підвищеної вологості та швидкого накопичення вологи. Потрібний рівень вентиляції у поєднанні з адекватною глибиною підстилки допоможе підтримувати низький рівень аміаку і вологи у пташнику.

Також слід постійно перевіряти напувалки, щоб не було витоку води. Використання ніпельних напувалок значно знижує вологість підстилки і, відповідно, кількість випадків дерматитів.

Важливо профілактувати травми у птиці, не повинно бути гострих кутів у годівниць, напувалок та іншого обладнання.

Заміна підвісних ваг на платформні сприятиме профілактиці пошкоджень ніг.

Переривчасті програми освітлення та годівлі значно підвищують активність птиці і можуть знизити час контакту шкіри (особливо грудей) із підстилкою поганої якості.

Крім того, треба перевірити забезпеченість раціонів бройлерів сірковмісними амінокислотами. За важких уражень підошов і шкіри підвищують рівень метіоніну у раціонах понад норму на 5-8% протягом трьох-чотирьох тижнів. Також необхідно збалансувати уміст Na, K і солей HCl у раціоні, знизити відсоток уведення тваринних жирів із високим умістом насичених жирних кислот.

Слід уникати препаратів неорганічної сірки – її надлишок в організмі може зумовити схильність до дерматитів.

Важливо постійно перевіряти рівень вітамінів В5 і В6 у раціонах, додаткові дози вітамінів А, В, С і Е підвищують загальну резистентність організму. А введення біотину 200 мг/кг мінімізує кількість дерматитів у стаді бройлерів. Після введення антикокцидійних препаратів слід збільшити дозу вітамінів групи В.

Нагадаємо, дерматити у курчат-бройлерів погіршують прирости ваги.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується