Аграріям нагадали про умови компенсації вартості сільгосптехніки – AgroTimes

Мінагрополітики нагадало про урядову програму здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у 2021 році.

Так, компенсацію можуть отримати підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких товарів становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених за попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільськогосподарських товаровиробників, які провадять господарську діяльність, менш як 12 календарних місяців, – за результатами кожного окремого звітного періоду.

Розмір компенсації становить 25% вартості (без урахування податку на додану вартість) придбаної техніки та обладнання, що на момент здійснення через уповноважений банк оплати на їх придбання були включені до переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономіки.

Важливо, що в отриманні компенсації є певні обмеження: 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати протягом бюджетного року, встановленої на 1 січня відповідного року, на одного виробника сільськогосподарської продукції (у т. ч. пов’язаних із ним осіб).

Також до учасників програми є певні вимоги:

  • не мати порушених справ про банкрутство, не бути банкрутами, не перебувати на стадії ліквідації;
  • не мати на перше число місяця, в якому буде прийматись рішення щодо здійснення виплат, простроченої більше ніж 6 місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС.

Щоб отримати часткову компенсацію необхідно:

  • Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання
  • Визначитись із необхідною технікою та обладнанням заводу-виробника або його постачальника, що входить до вказаного Переліку.
  • Здійснити оплату за техніку чи обладнання через уповноважений банк.
  • Подати до уповноваженого банку, через який здійснено оплату техніки та обладнання, заявки та підтвердні документи щодо їх придбання.

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується