Закупівельні ціни на мед: чого очікувати в серпні? – SEEDS

Через природні катаклізми цей рік є недостатньо вдалим для аграріїв: градом побило черешні, сезон кавунів запізнився, пшениця “лягла”. Невдалим можна назвати сезон 2021 року і для бджолярів. І хоча висновки про підсумки медозбору та продажі меду робити ще зарано, головні тенденції вже помітні, повідомляє SEEDS.

Загальна ситуація

Цього року в Україні буде зібрано менше меду, ніж попереднього, адже через холодну весну травневого меду було менше, ніж зазвичай. Крім того, частина бджолярів говорять про масову загибель бджіл. Про підвищену смертність комах як після зимівлі, так і після внесення ЗЗР на поля повідомляють бджолярі з Полтавщини, Сумщини, Хмельниччини та інших регіонів.

 

Що з цінами на мед?

“З початку сезону медозбору ціни були достатньо високими. Акацієвий мед закупівельники брали по 100 – 110 грн за кілограм. Ріпак вже приймали по 60 – 65 гривень. А соняшник, який зазвичай є дешевшим, наразі приймають по 45 – 47 гривень за кілограм. Такі ціни називають мені закупівельники з Ромнів (Сумська область) та з Херсона. Ціна вже зросла на кілька гривень, але пасічники не поспішають здавати, адже меду цього року менше. Чекаємо поки ціна збільшиться”, – говорить бджоляр з Полтавщини Анатолій Треус.

У спільноті “Сумські пасічники” бджолярі теж говорять, що здавати мед за ціною менше ніж 50 – 55 гривень за кілограм цього року не варто. Учасники спільноти повідомили, що минулого тижня оптовий закупівельник Ekomed пропонував за соняшниковий мед 45 грн за кілограм, а Кіровоград “ОПТ-МЕД” – 48 грн за кілограм.

 

Що ж до ситуації з роздрібною торгівлею, то на Центральному ринку міста Суми наразі ціна на літр соняшникового меду в середньому складає 100 грн. За різнотрав’я просять 120 – 130 грн за літр. У бджолярському магазині літр соняшникового меду вартує 150 грн, ціна на мед з липи 250 грн/л, а з акації – 300 грн/л.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується