Цей рік може стати початком підвищення шкідливості совок, – експерт – AgroTimes

Повсюди наявність квітучої рослинності й краплинної вологи, тепла погода сприятимуть розвиткові та високій плодючості метеликів совки, що призведе до підвищення шкідливості совок.

Про це пише аналітик з питань захисту рослин Ірина Мирна у своїй статті в журналі  The Ukrainian Farmer.

«Через свою вибірковість місць яйцекладок (зазвичай освітлене з достатнім рослинним покривом) та високу міграційну здатність шкідливість листогризучих совок проявляється вогнищами-осередками, не обов’язково з країв посівів», – зазначила Ірина Мирна.

Цьогоріч літ метеликів першого покоління совки-гамма розпочався в ІІ декаді травня (південні області). Літ капустяної, городньої, у степових областях – помідорної, бавовникової, люцернової совок – в кінці весни – на початку червня.

Літ більш теплолюбних совок відбувався в кінці травня – на початку червня. У разі зниження середньодобової температури повітря до +18 °С і нижче, після початку масового відкладання яєць може відбутися розтягнений період яйцекладки (розтягнеться період відродження) і зменшення кількості яєць.

«У таких випадках відкладання яєць має хвилеподібний характер, який зберігається і в наступних поколіннях листогризучих совок», – зауважує фахівець.

У першій декаді червня 2021 року спостерігали літ метеликів листогризучих (гамма, с-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова тощо) совок, у переважній більшості областей – відродження та живлення гусениць.

У кінці червня погода не сприяла дружному масовому відродженню гусениць, посушлива спекотна погода висушила значну частину яйцекладок. На кінець червня скрізь в агроценозах тривав літ метеликів листогризучих (гамма, с-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова тощо) совок, відроджуються та живляться гусениці на сої, соняшнику, кукурудзі й овочах (Дніпропетровська, Запорізька та Херсонська й ін. областях).

«За утримання спекотної погоди очікується підвищення шкідливості совок», – підсумувала Ірина Мирна.

Нагадаємо, за останні два роки бавовникова совка стала основним шкідником кукурудзи.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується