На Сумщині постійно гинуть бджоли через обробку полів з повітря – SEEDS

Близько 80% бджіл загинуло на пасіці Олега Московченка з села Графське на Сумщині. Нарікають на втрати бджолосімей і колеги пана Олега. На думку пасічників, показники загибелі бджіл помітно підвищились через порушення аграріями правил використання засобів захисту рослин, а також через обприскування полів пестицидами з повітря, повідомляє SEEDS.

“У травні вночі недалеко від пасіки посіяли кукурудзу. На ранок біля вуликів лежало по відру мертвих бджіл. Було сорока сімей, а залишилось лише вісім. На своєму паєві, між фермерськими полями кукурудзи, посіяв гречку. Мене запевняли, що оброблятимуть кукурудзу за правилами – увечері, коли бджоли активно не літають, але обприскування здійснили авіатранспортом о четвертій годині дня”, – розповідає Олег Московченко.

У сусіда бджоляра Івана Іванова з дев’яти бджолосімей залишилось чотири. На його думку, пестициди шкодять не лише бджолам, а й людям, оскільки обробка здійснюється в межах населеного пункту в невідповідний час.

За словами пасічника Юрія Тютюнника із сусіднього села Капітонівка, частина аграріїв попереджає про обробку полів заздалегідь, інші не лише не попереджають, а й грубо порушують правила внесення ЗЗР.

“Ми не доотримуємо продукції своєї. Маємо збитки й від загибелі. Якщо під вуликами по пригорщі бджіл лежить – спробуй їх відновити. Так це лише ті, що біля вуликів. А скільки їх ще гине у полі?”, – говорить Юрій Тютюнник.

У Миколаївській сільській раді, під управлінням якої перебувають села Катпітонівка та Графське зазначили, що агрофірма “Степ”, якій належать поля, повідомила про обробіток, але зробила це з порушенням. Оголошення було здійснено безпосередньо в день внесення ЗЗР. На підприємстві усі звинувачення відкидають.

Зафіксувати факт отруєння бджіл можна після обстеження пасік комісією сільської ради. Утім, там зазначили, що бджолярі до органів місцевого самоврядування не звертались.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується