На Сумщині постійно гинуть бджоли через обробку полів з повітря – SEEDS
Близько 80% бджіл загинуло на пасіці Олега Московченка з села Графське на Сумщині. Нарікають на втрати бджолосімей і колеги пана Олега. На думку пасічників, показники загибелі бджіл помітно підвищились через порушення аграріями правил використання засобів захисту рослин, а також через обприскування полів пестицидами з повітря, повідомляє SEEDS.
“У травні вночі недалеко від пасіки посіяли кукурудзу. На ранок біля вуликів лежало по відру мертвих бджіл. Було сорока сімей, а залишилось лише вісім. На своєму паєві, між фермерськими полями кукурудзи, посіяв гречку. Мене запевняли, що оброблятимуть кукурудзу за правилами – увечері, коли бджоли активно не літають, але обприскування здійснили авіатранспортом о четвертій годині дня”, – розповідає Олег Московченко.
У сусіда бджоляра Івана Іванова з дев’яти бджолосімей залишилось чотири. На його думку, пестициди шкодять не лише бджолам, а й людям, оскільки обробка здійснюється в межах населеного пункту в невідповідний час.
За словами пасічника Юрія Тютюнника із сусіднього села Капітонівка, частина аграріїв попереджає про обробку полів заздалегідь, інші не лише не попереджають, а й грубо порушують правила внесення ЗЗР.
“Ми не доотримуємо продукції своєї. Маємо збитки й від загибелі. Якщо під вуликами по пригорщі бджіл лежить – спробуй їх відновити. Так це лише ті, що біля вуликів. А скільки їх ще гине у полі?”, – говорить Юрій Тютюнник.
У Миколаївській сільській раді, під управлінням якої перебувають села Катпітонівка та Графське зазначили, що агрофірма “Степ”, якій належать поля, повідомила про обробіток, але зробила це з порушенням. Оголошення було здійснено безпосередньо в день внесення ЗЗР. На підприємстві усі звинувачення відкидають.
Зафіксувати факт отруєння бджіл можна після обстеження пасік комісією сільської ради. Утім, там зазначили, що бджолярі до органів місцевого самоврядування не звертались.