Як не купити фальсифіковане насіння: поради від Насіннєвої асоціації — SuperAgronom.com

На жаль, багато покупців з різних причин віддають перевагу підробкам. Купуючи фальсифікат, аграрій ризикує через неякісний насіннєвий матеріал втратити врожай.

Про це йдеться на Facebook Насіннєвої асоціації України.

 

«Ми підготували кілька порад, на що треба звернути увагу аби придбати якісний насіннєвий матеріал» — пишуть фахівці.

 

Перше, на чому наголошують в НАУ, — це вартість.

 

«Не спокушайтеся дешевим насінням! Врахуйте, що справжнє виробництво недешевий процес і кожний продукт має ціну. Якщо пропозиція постачальника виглядає найпривабливішою на тлі конкурентів — привід задуматися та ретельніше перевірити усю доступну інформацію», — говорять фахівці.

 

Важливе і місце купівлі. Варто купувати насіння в офіційних дистриб’юторів або безпосередньо у виробника.

 

«Ринки, мобільні точки продажів, чиї продавці не надають додаткову інформацію по товар — не місце продажу справжньої продукції. Радимо не довіряти  «сайтам-одноднівкам», що не містять контактів та даних про виробників насіння. На таких сайтах, зазвичай, запропонований широкий асортимент насіння різних культур, сортів та гібридів», — йдеться у повідомленні.

 

Надважливо завжди перевіряти якість пакування.

 

«Фірмові речі завжди мають якісне пакування з логотипом фірми. Зовнішній вигляд та якісні показники повинні підтверджуватися сертифікатом на насіння/садивний матеріал. Сертифікати видаються на кожну окрему партію насіння. Інформацію про сертифікати можна перевірити в «Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», — зазначають експерти.

 

Також не варто забувати про секретні пастки виробника для підробників, як-то маркування, спеціальні голограми, магнітні смуги на тарі ЗЗР, QR-коди, етикетки, які завжди можна перевірити власноруч.

І останнє, на чому наголошують в НАУ, — сайти виробників/постачальників. На них завжди можна знайти всю офіційну інформацію по продукту.

 

«Перед покупкою радимо ознайомитися з інформацією на офіційних сайтах компаній», — резюмують фахівці.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується