Озвучено порядок перевірки покупців та продавців землі — АГРОПОЛІТ

Відповідно до ст. 130-ї Земельного кодексу України, перевірку відчужувача (того, хто продає земельну ділянку) здійснює Держгеокадастр. А покупця перевіряє нотаріус  (фізичну та юридичну особу) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, тобто набувача права власності на землю. Про це ідеться у блозі на АgroРolit.com головного редактора сайту Наталії Білоусової.

Зазначається, що в  урядовій постанові «Про затвердження Порядку здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України» визначено такі критерії перевірки покупця (набувача):

    • встановлення особи набувача земельної ділянки сільськогосподарського призначення;

 

    • встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;

 

    • перевірку застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції»;

 

    • перевірку віднесення набувача до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності, сформованого у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

 

    • визначення загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності набувача.

 

Більше читайте за посиланням.

Створено спільний проєкт AgroPolit.com та Zemelka.ua за підтримки нової земельної агенції Volodar «Ринок землі в Україні. Мапа земельних угод і цін на землю з 1 липня 2021 року».

Нагадаємо, що можна прочитати все про вільний ринок землі — продаж/купівлю паю, ціну землі, переважне право, безоплатну приватизацію тощо.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується