В Україні потрібно створити Державний земельний банк — Козаченко — АГРОПОЛІТ

Створення Державного земельного банку має стратегічне значення для України в умовах вільного ринку землі. Правильно його створювати у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Про це заявив Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації, народний депутат України 8-го скликання заявив у матеріалі на АgroРolit.com.

«Сільське господарство потребує довгострокових фінансових ресурсів. Сьогодні практично жоден український банк не може надавати такі ресурси, бо йдеться про земельні кредити строком на 5-10 років. В умовах вільного ринку — це той оптимальний строк, щоб повернути кошти за купівлю землі. Давати таке кредитуваннями міг би спеціалізований земельний банк — строком на більше ніж 5 років», — вважає Козаченко.

За його словами, лише 5% аграріїв наразі мають змогу отримати кредити в іноземних банках.

 

Правильним і дієвим було б створення зараз Державного земельного банку у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Ще 4 роки тому на Всесвітньому економічному форумі в Швейцарії на круглому столі щодо землі багато великих міжнародних фінансових інститутів були готові дати Україні кошти під заставу державних земель у рамках такого банку», — додав він.

 

За словами Козаченка, передача 5 млн га держземель у заставу такому банку привела б в країну $10 млрд під 1% річних.

 

Наразі їх роздали майже всі громадам, але ж є ще земля, от її і можна дати в уставний фонд такого банку. Я прихильник такої моделі, щоб власником Державного іпотечного земельного банку (мажоритарний пакет) була держава з 51% акцій», — наголосив експерт.

 

Створено спільний проєкт AgroPolit.com та Zemelka.ua за підтримки нової земельної агенції Volodar «Ринок землі в Україні. Мапа земельних угод і цін на землю з 1 липня 2021 року».

Нагадаємо, що в Україні стартувала видача комерційними банками земельних кредитів аграріям на купівлю сільськогосподарських земель та під заставу земельного паю.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується