Озвучено результат перевірки фітосанітарного стану кукурудзи, — Держпродспоживслужба

За результатом фітосанітарного аналізу посівів кукурудзи в Україні, станом на 29 липня 2021 р., було виявлено вогнища стеблового (кукурудзяного) та лучного метеликів, попелиць, бавовникової совки та деяких інших шкідників. Місцями посівам шкодять хвороби.

У степу, лісостепу, поліссі посівам кукурудзи завдає шкоди стебловий (кукурудзяний) метелик, який живився на 1-8% рослин (на зрошувальних землях Херсонської області — 10%).

Повсюди на 5-18 макс. 29% (Київська обл.) кукурудзи розвиваються попелиці, осередково у степу на 3% рослин гусениці лучного метелика.

У Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Київській, Луганській, Чернівецькій, Черкаській областях гусеницями бавовникової совки пошкоджено на 2-6% кукурудзи за чисельності 1 гусениця на кожну.

Подекуди на 2-7% рослин були виявлені трипси, блішки, павутинний кліщ.

За наявності понад 18% рослин з яйцекладками, або 6-8% рослин з гусеницями стеблового метелика та бавовникової совки І-ІІ віків, посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.

З хвороб на 3-15% рослин культури виявляють гельмінтоспоріоз та іржу, у степу та лісостепу вогнищами — пухирчату та летючу сажки, якими уражено 0,5-5% рослин.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується