Персиковод дав поради як подолати течію камеді – AgroTimes

Відомий персиковод Олександр Дядюра з Кривого Рогу порадив лікувати виділення густої жовтувато-коричневої рідини на стовбурах і гілках дерев (течію камеді або гоммоз)трьома способами: сумішшю коров’яку з глиною, щавлем або нігролом з вапном, попелом та глиною.

Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.

«Кращий час лікування від течії камеді, а також інших ран на деревах, — рання весна, коли рани швидше затягуються внаслідок посиленого поділу камбіального шару. Є три методи лікування», – зазначив Олександр Дядюра.

Він порадив виділену камедь прибрати гострим ножем або скребком до живої тканини, а також частково прибрати і живу тканину навколо рани. На живій корі та деревині потрібно зробити нарізи паралельно рані, що сприяє кращому зрощенню і загоєнню. Потім її потрібно продезінфікувати 1%-м розчином мідного купоросу. Після цього рана повинна просохнути.

«Потім замазуємо її сумішшю коров’яку з глиною 1 : 1, тобто в рівних частинах. Бажано в воду для розчинення глини та коров’яку додати гетероауксин або травневий бджолиний мед. Одна столова ложка меду на 8–10 л води. Суміш треба робити не дуже рідку, щоб вона не стікала. Після закладення цією сумішшю обов’язково робимо обв’язування рани. Для цього використовують матеріал із бавовни або ж мішковину, можна медичний бинт, але тільки не плівку», – наголосив садівник.

У другому способі продезінфіковані рани натирають кашкою з соку і листя щавлю в кілька підходів з інтервалом у 10–15 хв.

У третьому випадку застосовують готують замазку густини сметани з суміші з нігролу (700 г), вапна гашеного (150 г), попелу (200 г) та просіяної глини.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується