Головні новини тижня від AGRI-GATOR (26.07 – 30.07)

Підписано закони щодо ввезення пестицидів та повернення 20% ПДВ на окремі види сільськогосподарської продукції, українці стали їсти більше м’яса, імпорт курятини стрімко зростає, в Україні почали збирати ранні яблука, найвищий соняшник на планеті та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Президент підписав закон щодо ввезення пестицидів на митну територію України.  Володимир Зеленський 29 липня підписав закон №1586-IX (реєстраційний номер 2289) про внесення змін до статті 4 закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України.

 

Підписано закон про повернення 20% ПДВ на окремі види сільськогосподарської продукції.  Президент України підписав законопроєкту №5425-д  яким відновлено 20% ПДВ на живу велику рогату худобу, живих свиней, живих вівець, незбиране молоко, а також жито, овес, насіння льону, насіння та плоди інших олійних культур, цукрові буряки.

 

У Верховній Раді створено міжфракційну агрополітичну платформу для розвитку АПК та сільських територій. Депутати парламенту об’єдналися у міжфракційну Депутатську аграрну раду (ДАР) та залучають учасників АПК до співпраці. На сьогодні це єдиний центр агропродовольчих законодавчих ініціатив для розвитку АПК та сільських територій у прямій взаємодії та за ініціативи депутатів Верховної Ради.

 

РИНОК ЗЕМЛІ

В Україні зареєстровано вже майже 2,6 тис земельних угод. Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 29 липня 2021 року укладено 2591 угоду в рамках чинного ринку землі.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Україна в першому півріччі скоротила виробництво рафінованої соняшникової олії.  У січні-червні 2021 року в Україні виробили 338,53 тис. т рафінованої соняшникової олії. Виробництво соняшникової олії в звітному періоді на 31,2% нижче, ніж в аналогічний період 2020 року.

 

Виробництво сала у червні скоротилося на 23,5%.  Виробництво сала та іншого топленого свинячого жиру в Україні у червні цього року відчутно впало проти показника за аналогічний період 2020 року – 23,5%, сягнувши 585,7 тонн.

 

Надходження молока на переробку скорочується.  У першому півріччі 2021 року надходження молока на переробні підприємства скоротилося на 11,8% та склало 1,6 млн т, проти 1,8 млн т у 2020-му.

 

У 2021 році українці стали їсти більше м’яса.  Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН. Минулого року кожен українець з’їдав в середньому 5,2 кг м‘яса і м‘ясопродуктів на місяць. Тоді як в 2019 році цей показник становив 5,1 кг, а п’ять років тому – 4,6 кг. Таким чином, споживання м‘яса і м‘ясопродуктів в Україні за рік зросло на 2%, за останні п’ять років – на 14%.

 

Аміачна селітра подорожчала до 6-річного максимуму. Ціна на аміачну селітру в Україні на 26 липня 2021 р досягла позначки 12,1 тис. грн / т з ПДВ, що на 80% вище її вартості на аналогічну дату минулого року і є найвищим рівнем починаючи з квітня 2015 року (в доларовому еквіваленті).

 

Реалізація насіння гарбуза зросла втричі. В цьому році значно збільшився попит на насіння гарбуза – було реалізовано в три рази більше в порівнянні з минулими роками. Основна причина – збільшення посівних площ під цією культурою.

 

Україна в топ-3 світових виробників вишні і смородини. В Україні зростають обсяги виробництва ягід і кісточкових. За деякими позиціями в цьому сегменті країна навіть займає провідне місце на світовому ринку. Так, за обсягами виробництва вишні і смородини Україна – на третьому місці в світі.

 

В Україні почали збирати ранні яблука.  Ранні яблука почав збирати один з найбільших вітчизняних виробників фруктів – фермерське господарство «Гадз», розташоване в селі Трибухівці на Тернопільщині. Першими збирають яблука сорту Ерлі Женева.

 

У порту Рені вперше перевалили партію міндобрив з Голландії. У Ренійському морському порту виконано перевантаження нового транзитного вантажопотоку – мінеральне добриво з Голландії. Незабаром очікується надходження в порт Рені другої і третьої партії вантажу. Загальний обсяг мінеральних добрив РК – 6 тис. т.

 

Черкаський “Азот” завершив модернізацію потужностей з виробництва аміаку. На Черкаському «Азоті», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, завершено модернізацію цеху з виробництва аміаку А-5. Інвестиції  складають 22,28 млн гривень.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Експорт української сільгосппродукції в ЄС скоротився майже на 20%. Експорт сільгосппродукції з України в ЄС в січні-квітні склав € 1,87 млрд, що на € 452 млн або 19,4% менше аналогічного показника минулого року. При цьому Україна посіла четверте місце в рейтингу постачальників агропродукції.

 

Хто купує органічну продукцію в Україні. Експорт органічної продукції з України в 2020 р склав $ 204 млн, що на 7,9% більше, ніж роком раніше. ТОП-10 країн-імпортерів української органічної продукції за 2020 р виглядає наступним чином.

 

Україна збільшила виручку від експорту риби на 22%. Україна в січні-травні 2021 р поставила на зовнішні ринки 4,4 тис. т риби та інших водних біоресурсів на загальну суму $ 17,3 млн, що на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Українська ягідна компанія відкрила ринок Малайзії.  Міністерство закордонних справ України допомогло українській компанії Family Garden укласти контракт на постачання 5 тонн органічної лохини на ринок Малайзії.

 

Імпорт курятини стрімко зростає.  За перше півріччя 2021 року було імпортовано 51 тис. тонн курятини, що на 18% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У вартісному виразі імпорт курятини становить майже 22 млн $. Найбільшими постачальниками стали країни ЄС: Польща, Угорщина, Німеччина.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Середня заробітна плата в Україні за рік зросла на 23,6%.  Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. Середня зарплата зросла в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Хмельницький (29%), Чернівецькій, Тернопільській (по 28%) областях.

 

Вчені виростили цикорій без гена гіркоти. Вчені створили цикорій, який більше не містить гірких речовин. Використовуючи технологію CRISPR-Cas, дослідники можуть змінювати рівень гіркоти цикорію для бажаного кінцевого застосування.

 

Садівник виростив найвищий соняшник на планеті.  Німецький садівник Ганс-Пітер Шиффер встановив новий рекорд Гіннеса, виростивши найвищий соняшник на планеті. Як повідомляє сайт Книги рекордів Гінесса, його рослина склала 9,17 метрів.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується