Аграріям розповіли, як ефективно контролювати поширеність сажки на полях пшениці

Цьогоріч контроль сажки знову стає актуальним. Сажкові хвороби належать до тих, що контролюються лише протруйниками, оскільки захист фунгіцидами під час вегетації не ефективний.

Про це йдеться у матеріалі «Кантаріс: аналіз складових успішного захисту насіння від хвороб і шкідників».

За словами представників компанії ALFA Smart Agro, одним із найефективніших засобів боротьби з сажкою є інсекто-фунгіцидний протруйник Кантаріс (флутриафол, 50 г/л + прохлораз, 150 г/л + тіаметоксам, 250 г/л).

Зазначається, що за контроль цієї групи патогенів у препараті відповідає саме флутриафол. Його стабільність і висока розчинність (95 мг/л) важлива у захисті як від поверхневої інфекції (наприклад, тверда сажка), так і внутрішньої (летюча сажка). Досягти зародку насінини — місця локалізації збудників летючої сажки, і блокувати розростання міцелію — задача із зіркою для багатьох протруйників, але не Кантарісу.

Варто наголосити, що застосування Кантарісу з нормою 0,8-1,0 л/т забезпечує тривалий і різносторонній захист насіння і сходів від комплексу шкідливих об’єктів, а не тільки від сажки. Так, препарат ефективний проти кореневих гнилей, снігової плісняви, плямистостей на сходах, наземних і ґрунтових шкідників.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується