Головні новини тижня від AGRI-GATOR (19.07 – 23.07)

Підписано закон про запровадження агрострахування, подовжено програму держпідтримки для бджолярів, укладено вже більше 1500 угод з продажу землі, знизилося виробництво овочів і картоплі, катастрофічне зменшення експорту цукру, рекордна жимолость та гігантська черешня, вибух на РівнеАзот, найдовший пиріг з малини та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Зеленський підписав закон про запровадження агрострахування.  Закон покликаний забезпечити фінансову стабільність виробників за несприятливих погодних умов, сприяти збільшенню застрахованих сільськогосподарських угідь та розширенню ринку страхування такої продукції.

 

В Україні подовжили програму держпідтримки для бджолярів.  Бджолярі України у 2020 році вперше мали можливість отримати підтримку від держави — дотації на кожну бджолосім’ю та на закупівлю маток. Цьогоріч програму було продовжено. Для того, щоб отримати фінансову допомогу, необхідно встигнути подати документи до 1 жовтня.

 

РИНОК ЗЕМЛІ

В Україні від старту ринку землі здійснили угоди щодо 2,4 тисяч га землі. Станом на 22 липня в Україні вже укладено 1 592 угоди у рамках чинного ринку землі. Найбільше земельних операцій здійснили на Київщині (267), Полтавщині (231) та Вінниччині (153). Аутсайдером щодо здійснення земельних операцій залишається Миколаївщина — за три тижні ринку землі укладено лише 10 угод.

 

В Україні оприлюднили інтерактивну карту показників грошової оцінки сільгоспземель. Показники загальнонаціональної нормативно-грошової оцінки (НГО) с/г земель у кожному регіоні України відтепер стали доступні на зручній інтерактивній карті НГО.

 

В Україні близько 1 тис. осіб володіють більш, ніж 100 гектарами сільгоспземель.  В Україні, за станом на 1 липня 2021 року, у системі Державного земельного кадастру було зафіксовано понад 1 тис. фізичних осіб і понад 100 юридичних осіб — власників більш ніж 100 га земель сільськогосподарського призначення.

 

В Україні пропонують знизити максимальну кількість землі в одних руках до 500 га. У Верховній Раді  зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Земельного кодексу України. Законопроєктом передбачається, що загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 500 га.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В Україні в першому півріччі знизилося виробництво овочів і картоплі. Виробництво картоплі в Україні за перше півріччя 2021 року скоротилося на 19,8% в порівнянні з першим півріччям 2020 року – до 240,8 тис. тонн, овочів – на 4,8%, до 684,7 тис. тонн.

 

Вилов риби в Азовському морі підскочив на 26%. За 6 місяців українські рибалки виловили в цьому морі 1113 тонн риби та інших водних біоресурсів. За той же період 2020 року цей показник склав 885 тонн.

 

Поголів’я птиці у І півріччі скоротилося на 3,8%.  На 1 липня 2021 року поголів’я птиці в Україні становило 239,2 млн голів, що на 3,8% менше, ніж на таку ж дату 2020 року.

 

Україна потрапила в топ-10 світових виробників малини.  Країна зайняла почесне 7 місце в цьому списку з показником приблизно в 35 тисяч малини в рік. З цієї кількості близько 89% малини припадає на господарське вирощування.

 

Україна також посідає провідні позиції на світовому ринку по іншим ягодам. Україна займає гарні позиції в рейтингу найбільших країн-виробників традиційних українських ягід. Зокрема  українські ягідники займають наступні місця за такими ягодами.

 

В Україні виростили жимолость рекордного розміру.  На Вінниччині вдалося виростити рекордно велику ягоду жимолості – вагою 6,57 г. На підприємстві ТОВ ФРУТЕК, де встановили рекорд, зазначили, що це, ймовірно, найбільша така ягода у світі.

 

А на Запоріжчині виростили гігантську черешню. Черешеньки-гіганти виростили в с. Чкалове під Мелітополем (кол. Приазовський р-н). Так, в діаметрі черешня двох сортів «Октавія» та «Вега» в агрофірмі «Ольвія» в с. Чкалове становить 33 мм.

 

Порт Чорноморськ – лідер з переробки зернових вантажів.  За підсумками вантажообігу січня-червня поточного року морський порт Чорноморськ переробив 5,3 млн тонн зернових вантажів, що є рекордним показником у порівнянні зі всіма вітчизняними портами.

 

Укрзалізниця збільшила обсяги навантажування.  Укрзалізниця у другому кварталі 2021 року в середньому навантажувала понад 730,5 тис. т вантажів або близько 11,3 тис. вагонів. У 2019 році цей показник становив 722,2 тис. т, а у 2020 році — 648,5 тис. т.

 

Українці відстають від європейців по споживанню сиру в чотири рази. Україна знаходиться на останньому місці в Європі за рівнем споживання сиру з розрахунком на 1 людину в рік. Українці споживають 4,66 кг сиру на рік на 1 людину, в Європі цей показник становить 18,3 кг, в США – 17,48 кг.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Україна веде переговори про збільшення поставок м’яса в Грузію. Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів працює над розширенням двосторонніх торгових відносин і посиленням співпраці з Грузією.

 

Експорт мороженого м’яса ВРХ в I півріччі виріс на 9,6%. У I півріччі 2021 року Україна експортувала 12,1 тис. тонн мороженого м’яса ВРХ – на 9,6% більше, ніж порівняти з аналогічним періодом 2020 року. Експорт цієї продукції приніс Україні $ 45,4 млн, що на 16,6% більше показника в січні-червні 2020 року.

 

Експорт українського цукру катастрофічно зменшився. У січні-червні 2021 року експорт цукру становив 2,205 тис. тонн на суму $1238 тис. (у січні-червні 2020 р. – 62,8 тис. тонн), а з початку 2020/21 МР – 71,012 тис. тонн (у 2019/20 МР – 84,7 тис. тонн).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

На підприємстві РівнеАзот стався вибух.  На підприємстві «РівнеАзот» відбулась розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти, що спровокувало вибух на підприємстві. Внаслідок надзвичайної ситуації стався разовий викид нітрозних газів у незначній кількості на території заводу.

 

Сільгосппродукція подорожчала на 57%.  Зростання цін реалізації аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами України в січні-червні 2021 року склав 57,5%, у порівнянні з показником аналогічного періоду минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

 

Рекордно великий пиріг спекли на фестивалі малини у Вінницькій області.  В Україні почався сезон збору малини. У селі Чернятин Вінницької області його відзначили “Малина Фестом”. Під час заходу було встановлено рекорд – жителі Северинівської громади спекли найдовший малиновий пиріг довжиною 18 метрів.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується