Як вирощувати спаржу: поради від фермера з Прикарпаття – SEEDS

Спаржа – багаторічна рослина. Вона не потребує особливого догляду. Сезон спаржі починається рано – у квітні. Тому для агровиробників її вирощування є можливістю подовжити продуктивний плодоовочевий сезон, говорить фермер Володимир Тимків із села Конюшки на Івано-Франківщині. І це ще далеко не всі переваги спаржі, повідомляє SEEDS.

“Коли ми лише почали вирощування спаржі, усі нам говорили: цей продукт не знає споживач, ціна на нього висока, купувати ніхто не буде. Але ми вірили в успіх, адже спаржа смачна, вона мала би сподобатися людям”, – говорить Марія Тулайдан, дружина фермера.

Першу плантацію спаржі в господарстві заклали 6 років тому. Другу ділянку (1,5 гектара), фермери висадили чотири роки тому. Зараз вирощують спаржу ще й для розсади.

“Культура цікава тим, що її садиш один раз і вона росте протягом десяти років – це багаторічна рослина. Спаржа невибаглива до ґрунтів, вона не потребує особливого догляду. Культура практично не хворіє та не пошкоджується. Під час сезону збираємо спаржу щодня. Кореневище має багато точок росту, якщо зріжеш одну стеблину – виросте інша. Якщо висадити спаржу з середнім інтервалом (25 тис. рослин на гектар), то урожай на плантації віком 4 -5 років складатиме близько 4 тонн з гектара. Великою перевагою є те, що спаржу збирають з квітня по червень. Так у нас робота і збут є з квітня до осені. До того ж забезпечуємо додатковою роботою місцевих жителів”, – розповідає Володимир Тимків.

У його господарстві також вирощують артишоки, порічки, смородину та обліпиху.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується