Селекціонер поділився своїм переліком препаратів захисту винограду – AgroTimes

Анатолій Бачинський, відомий виноградар-селекціонер з Київщини навів перелік препаратів для захисту від хвороб та шкідників та нюансами їх застосування.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

• для захисту винограднику від хвороб (мілдью, оїдіум, чорна плямистість, сіра гниль та інші) препарати системної дії: Строби, Квадріс, Топаз. Препарати Дефіцитзаліза на винограді контактної дії: Блю-бордо Купрум, Альфа-мідь, Омайт, Байлетон, Ровраль. А також комплексні препарати: Пенкоцеб або Рідоміл Голд МЦ, Шавіт.

• для захисту винограду від шкідників: Актелік, Моспілан, Децис-Профі, Актара, Карате Зеон, Конфідор.

• для підгодівлі мікроелементами й боротьби з хлорозом: Міком-Реаком для винограду. Під час ліквідації дефіциту заліза на винограді треба розуміти, що по листку найбільш ефективне внесення заліза в формі EDTA або LPCA — наприклад, Brexil Fe 10% або Valagro EDTA Fe 13%. Під час поливу під корінь враховуємо, що більшість форм заліза не доступні рослині, якщо рН ґрунту вище ніж 7. Тому на винограді під корінь працює тільки форма EDDHA заліза, наприлад, Ferrilene від компанії Valagro.

• для коренеутворення: Радифарм, Корневін, Чаркор і Гетероауксин.

• для поліпшення зав’язування ягід: борна кислота, бура, борне добриво Бороплюс, стимулятор MC Set.

Препарати різної дії зазвичай вносять у бакових сумішах.

«Існує безліч таблиць сумісності препаратів, – зауважив селекціонер. – Використовують зазвичай перевірені дослідним шляхом 5–10 засобів захисту».

Він також додав, що у серпні, коли дозріває врожай, застосування хімічних препаратів не допустимо.Тоді він використовує: колоїдну сірку — 100 г на 10 л води (від кліщів та оїдіуму), слабкий рожевий розчин марганцівки (від оїдіуму й сірої гнилі), сода кальцинована — 100 г на 10 л води (оїдіум), від шкідників — Актофіт.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується