Племінні свині подорожчають: дізнайтеся чому – SEEDS

Ситуація на світовому та європейському ринку свиней та свинини має значний вплив на українських виробників, навіть попри те, що обсяги експорту свинини незначні. Цього тижня африканську чуму свиней вперше виявили в Німеччині не в дикій природі, а на господарстві, повідомляє SEEDS. Які наслідки це матиме для України?

По-перше, Німеччина була одним з найбільших постачальників свинини на український ринок. Через АЧС імпорт з цієї країни було припинено і її нішу зайняли інші експортери.

Крім того, через Німеччину з Данії постачають племінних свиней. Через заборону транзиту логістичні витрати на транспортування цієї категорії тварин зростуть, а отже подорожчають і самі племінні свині іноземної селекції. І звичайно ж, імпортувати свиней з самої Німеччини також заборонено.

“Триватиме заборона на транзит свиней територією Німеччини з метою переміщення в Україну. Це значно ускладнює/здорожує логістику постачань племінних свиней з-за кордону, насамперед з Данії. Однак правила не мають винятків — заборона поширюється не тільки на постачання племінних свиней з нуклеусів у Німеччині, свинини та продукції свинарства, а й транзит живих тварин територією країни. Враховуйте цей аспект, плануючи закупівлю ремонтного молодняка за межами України”, – попереджають в Асоціації “Свинарі України”.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується