Масового льоту кукурудзяного метелика цього року вже не буде, – експерт – AgroTimes

Метеорологічні умови мають безпосередній вплив на чисельність стеблового кукурудзяного метелика, тому щільність популяції виду по роках може істотно коливатися. У 2021 році літ і відродження шкідника були незначними.

Про це AgroTimes розповів Сергій Хаблак, доктор біологічних наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group.

За його словами, в одних місцях літ кукурудзяного метелика був більш активним, де поля кукурудзи межують з луками, а в інших – взагалі не спостерігався або був слабким. Під час проведення обліків на полях у 2021 році за вловлювання в світлодіодну пастку стеблового метелика зазвичай спостерігалося 1-2 самки на добу.

«Таким чином, на моніторингу кукурудзяного метелика з першої декади липня 2021 року можна ставити крапку. І хоч не виключені якісь локальні сюрпризи в розвитку популяції шкідника, втім, масового його льоту і зростання популяції цьогоріч уже не буде», – зазначив фахівець.

Крім того, високі температури понад 35 °C у першій і в другій декадах липня не дають змоги вижити яйцям – вони гинуть від висихання і променів сонця через свою гігрофільність (оптимально 100%).

Оптимальні умови для розвитку яєць створюються за вологості повітря 95-100%. Мінімальна вологість, за якої можливий розвиток яєць шкідника, вважається 70%. Температури від 8 до 34°C є граничними для розвитку яєць і гусениць. Оптимальними температурами для розвитку гусениць вважаються 28-29°C, а для яєць – +18-30°C.

Раніше було названо найбільш ефективний метод боротьби зі стебловим метеликом та бавовниковою совкою. Як повідомлялося, пік чисельності стеблового метелика припаде на 2025-ий рік.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується