Після фестивалю «Картопля по-уланівськи» встановлять пам’ятник овочу – AgroTimes

В Уланівській громаді на Вінничині планують започаткувати кулінарний фестиваль «Картопля по-уланівськи», присвячений відомій місцевій страві та зібрати кошти на пам’ятник картоплі.

Про це повідомляє «Суспільне».

Виконувач обов’язків Уланівського сільського голови Олександр Гоцуляк розповів, що фестиваль запланований на 21 серпня з метою популяризації унікальних страв української кухні, та об’єднання громади.

«Картопля по-уланівськи» стала відомою після того, як сподобалася журналістові газети «Известия»1965 року.
Рецепт придумала кухарка місцевої їдальні Глафіра Дорош. Дрібні бульби вона порізала і кинула їх в казан з олією та полила часниковою підливкою.

Після публікації в «Известиях» Глафіру Дорош покликали на конкурс кухарів у Москву, де вона, при сотнях фахівців і кореспондентів, приготувала картоплю по-уланівськи. Наступного дня її нагородили Орденом Трудового Червоного Прапора. А страву стали готувати в ресторанах всього світу.

Тож на фестивалі «Картопля по-уланівськи» кожне село Уланівської громади презентуватиме авторські страви на основі рецептів Глафіри Дорош, яка придумала понад 20 страв з картоплі.

За словами ініціаторів фестивалю страви продаватимуть за символічні плату. На виручені кошти планують встановити пам’ятник картоплі.

Наразі ведеться робота щодо включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України рецепту картоплі по-уланівськи.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується