Україна жнивує: як відбувається збиральна кампанія-2021 в регіонах

Погодні умови поточного літа, нарешті, дозволили вийти в поле українським аграріям та розпочати жнива – наразі, після майже 1,5 місячних дощів, на більшості території країни встановилася суха та спекотна погода. А отже настав період збирання ранніх зернових та зернобових культур. Журналісти AgriGator вирішили дізнатися яким чином відбувається збиральна кампанія-2021 в різних регіонах України та з якими проблемами стикаються фермери. Подробиці – в нашому ексклюзивному матеріалі. 

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України (МінАПП), станом на сьогодні, в Україні обмолочено 8,6% зернових та зернобобових культур. При цьому загалом зібрано 5,529 млн тонн зернових при середній врожайності 41,6 ц/га.

У розрізі культур, зокрема, на українських полях вже зібрано 2,514 млн тонн пшениці, 2,941 млн тонн ячменю та 73,8 тис тонн гороху.

Аграрії зазначають, що складні погодні умови весни – першої половини літа даються взнаки негативно впливаючи на теперешній врожай. Фермер з Трипілля на Київщині Олексій Новохатько, зокрема, зазначає замалу кількість зерна в колосі.

З огляду на погоду, майже в усіх господарствах до жнив приступили пізніше. Так, учасник спільноти “Рада СГТ Полтавської області” в соцмережі Facebook Марина Бабіч з посиланням на агронома підприємства “Метекс-Агро” (Полтавська область, Кременчуцький район) Михайла Савенка повідомляє, що цього року у господарстві комбайни вийшли в поле на 10 днів пізніше. 
Наразі врожай озимої пшениці, що вирощується в господарстві на площі 410 га складає 52 ц/га, що в порівнянні з минулим роком дещо вище.
«У грунт закладали насіння сортів Одеської селекції, зокрема Пилипівка, Октава – вони адаптовані до наших кліматичних умов і характеризуються більшою стійкістю до примх погоди, – зазначає Михайло Савенко. – Дякувати Богу, вилягання в нас мінімальне. На полях працює потужна широкозахватна техніка, люди налаштовані оптимістично, погода сприяє, а що ще треба під час зерно-збиральних робіт?»
За інформацією Департаменту АПР Полтавської ОДА, станом на 15 липня 2021 року, в області всього  намолочено 234,5 тис. тонн ранніх зернових, а середня урожайність склала 49,1 ц/га. При цьому аграріям Полтавщини загалом потрібно обмолотити 351,5 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, з них озимої пшениці 240,1 тис. га.

Враховуючи складні погодно – кліматичні умови протягом червня – I декади липня, на два тижні пізніше, ніж зазвичай розпочали жнива й аграрії сходу України.

Зокрема, за даними Департаменту АПР Донецької ОДА, першими розпочали збиральну кампанію підприємства Волноваського та Маріупольського районів. На сьогодні долучилися Краматорський та Покровський райони.

Станом на 13 липня, ранні зернові та зернобобові культури зібрано на площі – 10,5 тис. га (2% до прогнозу), валовий збір у початково – оприбуткованій вазі складає 28,4 тис. тонн при урожайності 27,0 ц/га.

Про початок жнив повідомляють й фермери з західних регіонів України. Так, під час першої хвилі жнив аграрії компанії “Контінентал Фармерз Груп”, що працює у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій та Чернівецькій областях,  планують зібрати врожай із загальної площі 89,4 тис. га, з яких 43,4 тис. га – озимої пшениці, 33,2 тис. га – озимого ріпаку, 11,9 тис. га – озимого ячменю та 529 га – жита.

«Через температурні показники збиральна кампанія стартувала з невеликою затримкою, але ми були готові до такого розвитку подій та розраховуємо завершити збір ранніх зернових у заплановані терміни. Загалом прохолодна й затяжна весна позитивно вплинула на розвиток озимих культур. Вони мали довший період вегетації та, відповідно, могли сформувати потенційно вищий врожай. Посіви в доброму стані. Від першої хвилі жнив очікуємо запланований валовий збір», – прокоментував операційний директор «Контінентал Фармерз Груп» Віталій Ставнічук в інтерв’ю 7 Днів.

Приступили до жнив й в компанії “Агро-Регіон”. Як говорить керівник Бориспільського кластера Степан Осадчук, повідомляється на сторінці компанії в соцмережі Facebook, наразі в кластері тільки приступили до збирання, тому говорити про якісь проміжні результати жнив ще зарано. “Радує те, що погодні умови до сьогодні не завдавали нам проблем зі збиранням зернових», – зазначає аграрій.

AgriGator

 

 

 

 

 

Відповісти

Ваш email не публікується