Боротися з кров’яною попелицею можна за допомогою її природного ворога – AgroTimes

Заходи боротьби з кров’яною попелицею в яблуневих садах передбачають використання її природного ворога, дуже дрібного ентомофага – афелінуса.

Про це пише Тетяна Попович, головний агроном ТМ «ФайноФрут», аспіраннтка кафедри зоології Ужгородського національног університету в журналі «Садівництво по-українськи».

«Самки цієї комахи відкладають яйця в тіло попелиці, а личинки, що відродилися, знищують її, виїдаючи все, що всередині. Дорослі особини афелінуса з’являються наприкінці квітня – на початку травня. Упродовж літа вони створюють 8-9 поколінь і за один сезон можуть повністю очистити дерева від кров’яної попелиці», – зазначає фахівець.

Зимують личинки паразита всередині попелиці, що загинула. У сувору зиму личинки афелінуса можуть загинути. Тому варто вживати заходів для збереження ентомофага в саду.

З цією метою восени після листопаду зрізають гілочки й пагони яблуні (завдовжки 15–25 см) із попелицею, зараженою паразитом (попелиця з афелінусом чорна, блискуча, без білого пуху, злегка роздута).

Зрізані гілочки зв’язують у пучки, підвішують у прохолодне місце і зберігають до весни. Навесні їх переносять у підвал з температурою повітря, не більшою за +6°C.

Нагадаємо, ареал поширення кров’яної попелиці щороку зростає через абіотичні чинники.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується