Високий статус здоров’я англійських свиней дозволяє знизити собівартість продукції – AgroTimes

«Селекційний центр свинарства» (Київська область) віддає перевагу англійській генетиці через високий статус здоров’я цих тварин.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора ТОВ «Селекційний центр свинарства» Олег Власенко.

Через острівне положення Великої Британії хвороби з Європи туди не дістаються, пояснив він.

«Наприклад, свині англійської селекції зовсім не потерпають від легеневих заварювань. Відтак у процесі виробництва не потрібно витрачатися на вакцинації, різні оброблення, профілактику», – підкреслив Олег Власенко.

Він погоджується, що європейська генетика має свої переваги: так, данські свині плодовитіші.

«Але їм потрібен відповідний супровід: утримання на високому рівні, професійний менеджмент. Тому, на мою думку, данську генетику варто утримувати високорозвиненим господарствам, які можуть створити для цих свиней відповідні умови утримання, годівлі, ветеринарної безпеки тощо, – вважає Олег Власенко. – Інакше декларованих виробником результатів вони не матимуть».

Щоб від свиноматки отримувати 35 поросят на рік, має бути проведена колосальна робота та зроблені значні фінансові затрати, зауважив він.

«Ми такі умови маємо, але для нас також важлива собівартість продукції. І саме завдяки високому статусу здоров’я англійських свиней, нам вдається її знизити», – пояснив Олег Власенко.

Як повідомлялося, «Агропрайм Холдинг» віддає перевагу свиням французької генетики.

Нагадаємо, Ristone Holdings повністю оновить поголів’я свиней.

Довідка

«Селекційний центр свинарства» – ферма-нуклеус, яка спеціалізується на вирощуванні чистопорідних свиней порід велика біла, ландрас, а також високоякісних м’ясних товарних свиней F1. Співпрацює з генетичною компанією RA-SE Genetics (Велика Британія).


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується