У вологу погоду насадженням аличі загрожує клястероспоріоз – AgroTimes

У насадженнях аличі доволі небезпечні грибні хвороби, які передаються від одного дерева до іншого, особливо у разі загущення гілок та листя, яке тривалий час не встигає просохнути від вологи (дощу чи роси).

Про це у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ольга Алексєєва (Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного).

У теплу й вологу погоду весняно-літнього періоду спори грибів, принесених ззовні, вкорінюються в тканинах дерев та створюють грибниці. Прикладами таких хвороб є клястероспоріоз кісточкових, моніліоз кісточкових та іржа.

«Клястероспоріоз, або дірчаста плямистість кісточкових, уражує всі кісточкові та проявляється на листках, пагонах, плодах. На листках спочатку з’являються дрібні червоні плями, які з часом стають жовто-бурими зі світлою серединою та розпливчатою облямівкою. Плями різняться за розміром і формою», – пише фахівець.

Пізніше уражені ділянки випадають, листя стає дірчастим. Сильне ураження клястероспоріозом призводить до ослаблення дерев і зниження врожаю, спричиняє опадання зав’язей і псує зовнішній вигляд плодів.

Уражені листки передчасно осипаються, що порушує ростові процеси і значною мірою знижує врожайність і стійкість до чинників зовнішнього середовища.

Нагадаємо, на Півдні сади аличі краще закладати на північних схилах.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується