На позачерговому засіданні ВРУ розглянуть законопроект про вимоги до органічного виробництва — АГРОПОЛІТ

Верховна рада сьогодні збереться на ще одне позачергове засідання. На порядку денному два законопроекти, зокрема, і законопроект №5440 про вимоги до органічного виробництва. Про це на сторінці у Facebook повідомив голова ВРУ Дмитро Разумков.

«У зв’язку з вимогою 156 народних депутатів підписав розпорядження про проведення ще одного позачергового засідання — сьогодні, о 14:00», — написав Разумков.

Зазначимо, що метою розробки законопроекту №5440 є недопущення зупинення торгівлі органічною продукцією та усунення перешкод для отримання українськими виробниками державної підтримки у сфері органічного виробництва.

Законопроект №5440 врегулює процедури реєстрації та дозволить українським виробникам отримати держпідтримку.

Зазначається, що прийняття законопроекту усуне загрозу колапсу на ринку органічної продукції та кормів, який може мати негативні наслідки для економіки держави та надасть можливість отримання українськими виробниками державної підтримки у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

 

Закон сприятиме поступовому переходу до роботи органів сертифікації та операторів ринку органічної продукції без невиправданих витрат як з боку Державного бюджету України, так і з боку операторів ринку та мінімізує ризики застосування штрафних санкцій за недотримання норм Закону, які суб’єкти господарювання в силу об’єктивних причин не можуть виконати, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

Нагадаємо, на засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики прийняли рішення рекомендувати підтримати законопроект №5440 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» за основу та в цілому як закон.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується