«Сімада»  може впровадити біогазові технології в разі покращення рентабельності свинарства – AgroTimes

На свинокомплексі ТОВ «Сімада»  (Полтавська область) гній сепарують, а рідку фракцію відстоюють у герметизованих лагунах. Отримане органічне добриво вносять на поля.

Про це розповіла комерційна директорка господарства Лариса Недолужко, пише Pigua.

Вона наголосила, що зменшення впливу на екологію – один із найскладніших викликів.

«Свинина – не кондитерська справа, а тому запаху не уникнути, хоч усе робиш відповідно до вимог законодавства», – зазначила Лариса Недолужко.

Падіж господарство утилізує в крематорі. «Сьогодні це – найефективніша і найкраща з точки зору біобезпеки технологія, – наголосила вона. – Причому не лише для підприємства, а й для суспільства. Бо ті кілька утильзаводів, що ще функціонують, переробляють мінімум від потреби країни і при цьому потребують повної реконструкції».

За покращення рентабельності галузі «Сімада» розгляне можливість впровадження біогазових технологій.

Питання антибіотикорезистентності – серед пріоритетних для господарства. За словами Лариси Недолужко, вони застосовують мінімум протимікробних препаратів – виключно для лікування свиней. «Це непросте завдання, – визнала вона. – Тому особливо ретельно стежимо за якістю кормів, які згодовуємо тваринам».

Як повідомлялося, з технологією сепарування гною KSG Agro майже всемеро заощадив на електроенергії.

Довідка

Розвиток ТОВ «Сімада» почався у 2019 році – після придбання і реконструкції зруйнованих колгоспних корпусів. Сьогодні утримує 1,8 тис. свиноматок генетики PIC. Для відтворення чистопородного поголів’я ремонтного молодняка придбало прабатьківське ядро – 200 голів. На серпень цього року запланована реалізація перших партій товарного молодняка свиней.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується