Аграрії Одещини зібрали понад 210 тис. тонн зерна: урожайність культур — SuperAgronom.com

Через рясні дощі аграрії Півдня не можуть повноцінно розпочати збирання врожаю. Поки що жнива стартували лише в п’яти районах.

Про це інформує прес-служба Одеської ОДА.

Станом на 5 липня в області обмолочено лише 50,28 тис. га озимого ячменю, намолочено 212 тис. тонн. У розрізі районів області урожайність становить:

    • Білгород-Дністровський р-н — 5,52 т/га;

 

    • Болградський — 3,79 т/га;

 

    • Ізмаїльський — 3,64 т/га;

 

    • Одеський — 4 т/га;

 

    • Березівський — 4,2 т/га.

 

Через затяжні і потужні зливи, які не дозволяють вийти в поле, зібрано тільки 50 тис. га, а решта — 200 тис. га озимого ячменю, у разі продовження дощової погоди у найближчий тиждень, за оцінкою експертів, знаходяться під загрозою вилягання. Врожайність знижується з кожним днем.

Також станом на 5 липня в області розпочали збирання озимої пшениці. На звітну дату зібрано врожай з площі 1,9 тис. га, намолочено 6,04 тис. тонн. Врожайність становить в Білгород-Дністровському — 3,32 т/га, Болградському — 3,19 т/га, Ізмаїльському — 3,05 т/га.

Як зазначають спеціалісти, через зливи знижується не лише врожайність, але і якісний показник зерна. Вимиваються пластичні речовини з озимої пшениці. Питома вага 1000 насінин зменшується.

 

«Невтішна ситуація і з озимим ріпаком. Дійшовши до господарської та фізіологічної стиглості, стручки ріпаку починають розтріскуватись і відповідно відбувається висипання зерна ріпаку», — зазначили в ОДА.

 

На сьогодні зібрано лише 10 тис. га, намолочено 452 тонни за врожайності 0,7-2 т/га. В Білгород-Дністровському та Болградському р-нах почали збирати горох — обмолочено 20 га, зібрано 45 тонн, урожайність — 2-3 т/га.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується