Жорсткість води і pH впливають на ефективність пероральних антибіотиків у тваринництві – AgroTimes

За використання антибактеріальних препаратів господарства часто зазначають проблему з їхньою поганою розчинністю. Це пов’язано з якістю води, пише журнал «Наше птахівництво».

Вода є дуже важливим чинником, оскільки практично всі вакцини, вітаміни, підкислювачі, пробіотики та антибіотики задаються через систему водопостачання.

У жорсткій воді – висока концентрація іонів металів, в основному карбонатів магнію і кальцію, а також бікарбонатів і сульфатів. Тому, перш ніж починати розчиняти антибіотик у такій воді, необхідно вжити додаткових заходів. Адже за контакту антибіотика з металами утворюються нерозчинні комплекси, які випадають в осад і не можуть повністю засвоїтися організмом. Особливо це стосується доксицикліну та окситетрацикліну.

Жорстка вода зазвичай має високе значення рН. Мінеральні речовини в жорсткій воді діють як буфер, запобігаючи зміні показника pH води. Чим більше мінеральних речовин розчинено у воді (чим більша жорсткість), тим складніше її підкислити. Саме тому значення pH, а також жорсткість води впливають на ефективність пероральних антибіотиків.

Крім того, за дуже жорсткої води в трубах швидко утворюється біоплівка, яка також призводить до різкого зростання бактеріального забруднення.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується