До 30% посівів зернових культур уражено септоріозом, — Держпродспоживслужба

За інформацією Держпродспоживслужби, станом на початок липня, до 36% озимих та ярих зернових культур уражено різними хворобами, зокрема септоріозом та фузаріозом.

Борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, осередково жовтою іржею, темно-бурою плямистістю, ринхоспоріозом, піренофорозом, іншими плямистостями охоплено 3-36% рослин зернових колосових культур.

У Закарпатській та Чернігівській областях на вівсі прогресує червоно-бура плямистість, якою уражено 2-10% рослин. На частині посівів озимих пшениці та ячменю виявлено незначне розсіяне поширення білоколосості через ураження церкоспорельозною та фузаріозною кореневими гнилями.

Агрокліматичні умови звітного періоду сприяли подальшому розвитку хвороб на колосі. Зокрема, фузаріозом уражено 0,2-2, макс. 3-6% у Донецькій, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, 18% колоса у Львівській областях, септоріозом — 0,5-10 у Київській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській макс. 23-30% колосків у Запорізькій та Львівській областях.

Подекуди оливковою пліснявою уражено 1-4, макс. 8% колосків (Харківська та Черкаська обл.), альтернаріозом 1-2% колосків (Тернопільська обл.), борошнистою росою 1,6-3% колосків (Хмельницька обл.). У Дніпропетровській, Харківській областях у посівах озимого ячменю та озимої пшениці виявлено летючу та тверду сажку (0,5-1%).


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується