Плантаціями капусти шириться білокрилка: рекомендації по знищенню шкідника — SuperAgronom.com

На плантаціях капусти в Черкаській області фахівці управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області виявили пошкодження рослин білокрилкою.

Ці дрібні білі метелики розміром 1,5-5 мм, що хмаркою здіймаються вгору, вражають багато культур: огірки, томати, баклажани, гарбузи, інші овочеві, малину, полуницю, виноград, навіть кімнатні рослини.

Шкідник швидко розмножується і завдає серйозної шкоди рослинам. За сезон у відкритому грунті розвивається, як правило, від чотирьох до п’яти поколінь, у закритому грунті — до дванадцяти поколінь. Розвиток покоління коливається від трьох до шести тижнів. Самка може відкласти до 150 яєць. Личинки, відродившись, харчуються соком рослин, виділяючи липку солодку масу. На цукристих виділеннях селяться сажкові гриби, що негативно позначається на фотосинтезі. Листки скручуються, рослини відстають у рості, жовтіють, в’януть і при сильному пошкодженні гинуть.

Капустяна білокрилка
Капустяна білокрилка

Для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження. Обприскування рослин треба починати при появі первинних вогнищ шкідника, використовуючи інсектициди в певному чергуванні (білокрилка має здатність вироблення стійкості до отрутохімікатів). Жоден препарат не знищить її відразу. Необхідно дотримуватися норми витрати препарату і строків останньої обробки до збирання врожаю.

Згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», для обмеження чисельності білокрилки рекомендують:

Досвідчені дачники рекомендують у боротьбі з білокрилкою застосовувати скипидар або терпентинову олію (продукт переробки соснової живиці), настоянку евкаліпту, м’яти, валеріани, часнику, тютюну. Щоб виловити дорослих особин, можна застосовувати клейові пастки, які можна придбати у спеціалізованому магазині. Це жовтий картон, який просочений спеціальним клеєм, безпечним для людей.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується