Черешню і лохину розводять у лабораторії на Івано-Франківщині – SEEDS

Як виростити якісні саджанці ягід та плодових дерев? Цей процес досить технологічний та займає кілька років. До того ж потрібно вирощувати саджанці в спеціалізованих лабораторіях, повідомляє SEEDS. В Україні такі технології доступні. Зокрема, одна з лабораторій діє в місті Долина (Івано-Франківська область). Там вирощують саджанці черешні, лохини, сливи.

Директор розсадника Олег Базюк розповідає: “Щоб виростити якісний матеріал, потрібно вирощувати ініціальні рослини в чистих умовах, контрольованих. Там, де немає контактів зі шкідниками. Для лабораторії беруть бруньку з вільної від вірусів рослини, її стерилізують. З бруньки виймають ростовий центр і садять в пробірку. Коли паросток розростеться, з пробірки його пересаджують в більші контейнери. Після вкорінення пагонів рослини пересаджують у ґрунт, в теплицю, а потім – на поле”.

Більша частина продукції лабораторії – саджанці лохини (80%). Разом з міжнародними партнерами тут виводять нові сорти ягоди. Таке право, надане Німецькою спілкою розсадників, має єдине підприємство в Україні – лабораторія в Долині, яка працює з 2012 року.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується