Озвучено прогноз урожайності сільгоспкультур на Запоріжчині — SuperAgronom.com

В Запорізькій області випала рекордна за останні двадцять років кількість дощів. Чи постраждає через це кількість та якість зернових на ланах Запорізької області розповів Олександр Ясинецький, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Про це пише Суспільне.

За словами Олександра Ясинецького, з березня випало понад 200 мм опадів, і через це полягло 15 тис. га пшениці та ячменю. Підняти посіви можна за допомогою спеціальної техніки, але якість цього зерна буде гірша, і втрат врожайності на 20-30% аграріям не уникнути.

 

«Я вважаю, що продовольчого зерна у нас буде достатньо для того, щоб забезпечити хлібопекарську галузь продовольчим зерном. До речі для забезпечення продовольчим зерном нашій області потрібно в межах 230-240 тис. тонн продовольчого зерна. Виробляє наша область взагалі пшениці близько 2 млн 400 тис. тонн. Якщо із того виробництва буде половина — це в декілька раз буде більше, ніж нам потрібно», — каже директор департаменту.

 

Пан Ясинецький додає, що Запорізька область посідає перше місце серед регіонів України за обсягами посівів озимої пшениці — 660 тис. га. Всього ж в області зерновими культурами засіяно 1 млн 6 тис. га землі.

 

«В середньому по області торік урожайність становила 3,1 т/га. В цьому році ми за прогнозами очікуємо приблизно таку ж урожайність. З урахуванням тих площ, які у нас на сьогодні є, з перебільшенням площ посіву над минулорічними, валове виробництво зерна в межах торішнього в нас буде отримано», — каже Олександр Ясинецький.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується