Кормова станція може за годину нагодувати трьох свиноматок – AgroTimes

Кормові станції дають змогу утримувати групами свиноматок із установленою поросністю  і з використанням підстилки, і без неї або з використанням її в певних зонах станка та частково щілинною підлогою в іншій його зоні. Це природно для свиней і полегшує видалення гною, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Крім того, усуває агресію свиноматок, оскільки відсутня конкуренція за корм і місце відпочинку, дає змогу контролювати тепловіддачу тіла внаслідок відпочинку (або в групі, або індивідуально). Тварини поводяться цілком природно, вживають корм у будь-який час, коли відчувають потребу.

Водночас оператору надається можливість керувати годівлею індивідуально кожної свиноматки, спрощується система моніторингу і керування стадом за допомогою сепараторів, якими обладнана кормова станція. Головна перевага цієї технології – відсутність людини.

Кожна свиноматка ідентифікується автоматично за допомогою вушного чипа (транспордера), щойно вона заходить до кормової станції. За нею зачиняються й блокуються двері. Тварина відразу отримує порціями корм по 100 г із проміжком часу 30-40 с (ці параметри можна регулювати). Тобто 2,5 кг корму свиноматка отримує приблизно протягом 15-17 хвилин. Ще 2-3 хвилини система чекає, доки свиноматка зрозуміє, що годівля закінчена. Тоді двері розблоковуються й наступна свиноматка потрапляє в станцію – починається новий цикл.

Одна станція може за годину нагодувати трьох свиноматок, а за добу – 50-70 голів (із урахуванням реального руху тварин).

Як повідомлялося, кормові станції для свиноматок дозволяють зменшити використання корму до 40%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується