ФГ «Альфа» використовує сушарки на газу – AgroTimes

У господарстві «Альфа» сушать кукурудзу власними силами, за допомогою трьох американських сушарок Sukup різної продуктивності, які працюють на газу.

Про це розповів заступник директора ФГ «Альфа» Юрій Бєлінський (Харківська обл.), пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Зі збільшенням земельного банку купували продуктивніші сушарки: спочатку це була модель продуктивністю 300 т/добу, потім придбали потужнішу (600 т/добу). Після різкого зростання частки кукурудзи три роки тому відбулося суттєве збільшення потреби в сушінні. Того літа в липні випали дощі, що обіцяло хорошу врожайність цієї культури, тому вирішили терміново придбати сушарку продуктивністю 1 тис. т/добу», – зазначає директор господарства.

За його словами, сушарки на повну потужність працюють не кожного року. Часто зерно надходить із поля з вологістю, що лише на кілька відсотків вища від норми для тривалого зберігання. Але запас потужності завжди дає впевненість у власних силах, і до того ж дозволяє запропонувати послугу іншими фермерам.

Зберігають зерно у власних підлогових складах, їх обсягів достатньо для збереження 70 тис. тонн. Хіба що в роки з високою врожайністю виникає потреба продати 5–6 тис. тонн. Але в будь-якому разі частина врожаю реалізується для поповнення обігових коштів і розрахунку з постачальниками.

Нагадаємо, переобладнання сушарок дозволяє зекономити від 1 до 4 грн на зняття 1 тонно-відсотка. Раніше повідомлялося, в «Злагоді» встановили сушарку на альтернативному паливі.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується