Фахівці НААН проаналізували стан посівів озимих та ярих культур — SuperAgronom.com

Протягом другої декади червня агрометеорологічні умови для формування та наливу зерна озимих та ранніх ярих зернових культур, а також для росту і розвитку пізніх культур ускладнювались через опади та прохолодну, як для середини червня, погоду. Місцями на деяких площах сильні зливи і вітер спричинили вилягання різної інтенсивності посівів озимої пшениці, озимого і ярого ячменю, гороху.

Про це інформує прес-служба НААН.

Внаслідок підвищення температурного режиму погоди на початку третьої декади червня прискорилася вегетація на посівах пізніх культур, і зараз рослини перебувають у фазовому розвитку, близькому до середніх багаторічних значень.

За даними науково-дослідних установ НААН на даний час рослини озимої пшениці залежно від зони розташування та термінів сівби перебувають у фазах від «цвітіння» до «достигання зерна». Густота продуктивного стеблостою — 860-880 шт./м², висота рослин 75-95 см, довжина колоса — 8,5-10,5 см. Стан посівів добрий.

Рослини озимого тритикале перебувають у фазах «цвітіння – молочна стиглість – достигання зерна». Густота продуктивного стеблостою — 830–860 шт./м², висота рослин — 76-84 см, довжина колоса — 10-14 см. Стан посівів добрий.

Рослини озимого жита перебувають у фазі «достигання зерна. Густота продуктивного стеблостою — 780-810 шт./м², висота рослин — 150-160 см, довжина колоса — 11,5-12,9 см. Стан посівів добрий.

Рослини озимого ячменю перебувають у фазі «достигання зерна». Висота рослин 70-75 см, довжина колоса — 5,0-7,5 см, густота продуктивного стеблостою — 800-820 шт./м². Стан посівів добрий.

Рослини озимого ріпаку проходять фази від «утворення стручків» до початку фази «достигання насіння».

Ріпак

Рослини ярої пшениці перебувають на початку фази «формування зернівки». Густота стеблостою — 640-680 шт./м², висота рослин — 95-102 см, довжина колоса — 10,5-12,5 см. Стан посівів добрий.

Рослини ярого ячменю знаходиться на початку фази «формування зернівки». Висота рослин — 88-100 см, густота стеблостою — 700-920 шт./м². Стан посівів добрий.

Рослини вівса знаходяться на початку фази «цвітіння». Густота стеблостою — 600-700 шт./м², висота рослин — 106-114 см. Стан посівів добрий.

Озвучено результати фітосанітарного аналізу посівів ріпаку та соняшнику

Читати

Рослини соняшнику знаходяться у фазі «утворення суцвіть», на пізніх посівах — «2-га пара листків». Висота, залежно від фази розвитку, коливається від 10 до 79 см. На 100 м² сформувалося від 308 до 588 рослин.

Моніторингове обстеження посівів та оцінка морфобіологічного стану кукурудзи показали значний вплив агротехнологічних заходів і гідротермічних умов на динаміку ростових процесів культури.

Рослини кукурудзи за надраннього строку сівби (середина другої декади квітня) мають висоту 126-135 см та сформували по 14-15 шт. зелених листків на рослині, за оптимального строку (середина третьої декади квітня) — мають висоту рослин 102-134 см, сформували по 12-15 шт. листків на рослині, за пізнього строку сівби (середина першої декади травня) — 92-120 см та 12–14 шт. листків на рослині.

Зазначимо, що у рослин гібридів кукурудзи всіх строків сівби відмічено засихання 1-2 листків. У порівнянні з минулим роком, унаслідок прохолодної погоди протягом квітня – травня, відмічено незначне відставання рослин за висотою на 10–18 см, за площею листкового апарату — на 185−900 см²/росл.

Рослини гречки та проса перебувають у фазах «поява суцвіть» і «цвітіння», на заході країни та на півночі — у фазі «сходів». У рослин проса відмічається фаза «кущіння» Стан посівів переважно добрий.

Рослини гороху перебувають у фазі «цвітіння — завершення формування бобів». У південних областях — фаза «достигання». Висота рослин у межах 40-95 см. На одній рослині утворилося 2-8 бобів, які досягли розміру одного см і більше. Стан посівів переважно добрий.

Рослини сої знаходяться у фазах «листоутворення» та «поява бокових пагонів», у південних областях — «початок цвітіння». Густота посівів становить 70-150 шт./м². Стан рослин переважно добрий.

У цукрових буряків триває ріст кореня. Стан посівів переважно добрий та задовільний.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується