До 28% посівів цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця – AgroTimes

На всій території України посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, яку виявляють на 4-28% рослин, переважно на краях полів за чисельності 3-8, макс. 10-28 (Сумська, Хмельницька, Черкаська обл.) екз. на кожну.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Також посівам шкодять личинки бурякової мінуючої мухи, які за чисельності 1-2 екз. на рослину пошкодили до 4% рослин. Гусінь совки-гами за чисельності 0,3 екз. на кв.м пошкодила до 3% рослин.

У посівах Полтавської області триває живлення амарантового стеблоїда, де ним за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м пошкоджено 2% рослин у слабкому ступені.

На плантаціях цукрових та столових буряків відмічається розвиток церкоспорозу, де ним уражено до 5% рослин у Івано-Франківській, Львівській, Черкаській областях.

Прояв фомозу спостерігається на 2% рослин. У Київській, Тернопільській областях 1-4% рослин охоплено коренеїдом. У Харківській області 3,0-4% рослин уражені борошнистою росою.

Рослини кормових та столових буряків пошкоджує бурякова листкова попелиця, осередково щитоноски, бурякові мінуючі мухи, совка-гама. Ними в середньому пошкоджено до 4% рослин переважно у слабкому ступені.

Нагадаємо, у посівах соняшнику збільшується ареал сисних шкідників. Крім того, тепла волога погода зумовила розвиток хвороб колоса.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується