Скасування інституту права постійного користування земельними ділянками не призведе до перерозподілу земель, – заява — АГРОПОЛІТ

Перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко в інтерв’ю AgroPolit.com заявив, що, на його думку, перерозподілу земель між великими компаніями та холдингами не буде і прийняття законопроєкту №5385 «Про внесення змін до Земельного кодексу України про скасування інституту права постійного користування земельними ділянками» не призведе до суперечок в земельних питаннях.

«Щодо перерозподілу земель, на мій погляд – побоювання безпідставні. Важливий нюанс – законопроєкт 5385 не передбачає припинення наявних прав. Цей проєкт закону передбачає, що наявніправа будуть трансформовані в господарське відання і оперативне управління. Тобто, на мій погляд, правовий стан господарств буде більш стійким і землекористувачі від цього лише виграють. Інша річ, що в майбутньому, скажімо так, буде більш проблематично набувати безоплатно державні і комунальні землі в користування. Зауважу, що, на мою думку, такі можливості у будь-якому разіпотрібно «звужувати». Можливо, під час розгляду закону будуть досягнуті компроміси; вже зрозуміло, що вони матимуть місце в частині релігійних організацій», – заявив Мірошиченко.

Як пояснив перший заступник голови Держгеокадастру, зараз обговорюється варіант, коли для релігійних організацій буде надано достатньо тривалий перехідний період, протягом якого вони зможуть отримувати землю на праві постійного користування. Але останнє слово за законодавцями.

Повністю інтерв’ю читайте за посиланням: Анатолій Мірошниченко: На всіх землі не вистачить


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується