Сезон полуниці у Польщі під загрозою провалу: причини та можливі наслідки — SuperAgronom.com

Цьогоріч аграрії Польщі скаржаться на неврожай полуниці, ягоди якої дуже швидко псуються. Це зумовлює необхідність значно розширити штат сезонних працівників, що зробити наразі майже неможливо.

 

Про це пише inpoland.net.pl.

Значною мірою обставини погіршила спека, яка нещодавно почалася у країні. Агровиробники побоюються, що зможуть зібрати лише половину із запланованого урожаю.

Аграрій з Коконіна в гміні Білини Станіслав Вінярський зазначає, що ягоди у 2021 році вродили погано, бо було багато заморозків. Коли ж почалася літня спека, то земля пересохла. Такі погодні контрасти негативно вплинули на урожай.

«На наших полях все пропало. Кущі почали сохнути, а полуниця буквально вариться на грядці від високої температури. Урожайність дуже низька», — констатує Станіслав Вінярський.

На його думку, за оптимістичним припущенням, польські ферми зберуть лише 50% того, що передбачали отримати.

Крім того, не останню роль у загостренні проблеми зіграв і дефіцит робочих рук. Польща неодноразово зазначала про критичну нестачу сезонних працівників. Та зараз українських громадян менше цікавить така робота, ніж у попередні роки.

Нагадуємо, що у Польщі, як правило, платять 3-4 злоті за 1 кг зібраних ягід. Людина, яка працює на польських полях по вісім годин щодня, може заробляти близько 3 тис. злотих (майже 670 євро) за місяць. Це менше, ніж пропонують інші європейські країни.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується