Дієвість регуляторів росту залежить від гібриду соняшнику, – дослідження – AgroTimes

Застосування регуляторів росту у вирощуванні різних гібридів соняшнику вимагає індивідуального підходу. Але фактично всі гібриди дають суттєву прибавку врожаю до контролю в межах 3–5 ц/га.

Про такі результати досліджень AgroTimes розповів Олег Фурманець, агроном ТОВ «Захід Агропром» (Рівненська область).

«Економіку порахуйте самі: витрати на продукт – 20 дол./га, а ціна на соняшник на момент продажу – 21 тис. грн/т» – зазначив він.

Збільшення діаметра стебла та висоти рослини, залежно від внесення РРР, має велику варіабельність – одні гібриди відгукуються дуже добре, інші – слабко. Деякі гібриди збільшували масу кореневої системи за застосування РРР у 3–4 рази, що говорить про наявність великого потенціалу до перерозподілення маси в сильнорослих рослин.

«Отже, правильно регулюючи фізіологічні процеси та змінюючи формування вегетативної маси, можна отримати кращі результати в майбутньому, – пояснив він. – Зменшуючи масу стебла та зміщуючи акцент до кореневої системи в потрібний період, надалі можна зумовити набагато більшу стійкість гібрида до стресів, що виникнуть на пізніших етапах вегетації».

Також підприємство отримало дуже варіабельні результати й за обробки різними стимуляторами росту. У деяких гібридів суттєво збільшувалась висота стебла рослини.

За застосування фосформобілізаційного продукту спостерігалося істотне збільшення кореневої маси.

За внесення стимуляторів росту по вегетації зміна висоти й діаметра стебла була менш показовою, а маса кореневої системи та діаметра кошика – фактично зіставні з контролем.

Раніше повідомлялося, як застосування біопрепаратів і регуляторів росту підвищує урожайність сої.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується