У Мінагрополітики розповіли, що робитимуть із 750 тис. га землі, яка є на балансі у держави — АГРОПОЛІТ

Із 10 млн га державної землі сьогодні на балансі залишилося лише 750 тис. га. В Мінагрополітики планують відновити по них всі документи, які впродовж 30 років були знищені. Про це розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі телеканалу «Україна 24».

Він зазначив, що згодом відомство може здавати цей ресурс в оренду. За його словами, землі зараз знаходяться на актах постійного користування в Академії аграрних наук, Міноборони, пенітенціарної служби, Міністерства освіти, відомчих державних підприємств.

Сьогодні ми відновлюємо всі правовстановлюючі документи», — заявив Лещенко.

Він уточнив, що по відновленні документів держземлі мають намір передати у земельний банк України.

 

Ми в законі прописали, що держава має право викуповувати землі. І ми хочемо ці 750 тис. га землі здавати через прозорі аукціони в оренду, а на акумульовані кошти викуповувати землю у тих громадян, які хочуть відчужувати», – повідомив Лещенко.

 

Вищенаведені 750 тис. га земель будуть в національному фонді для наукових досліджень, забезпечення реалізації національних програм тощо. Раніше, за словами міністра, у держвласності було 10 млн. га земель, з яких 5 млн. виведено в приватну власність, а 8 млн. га станом на 2021 рік перебувають поза зоною оподаткування.

Нагадаємо, що в аграрному комітеті назвали вирішення проблеми тіньового обробітку землі.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується